Estetyczna równowaga

Ponadczasowe, a jednak flirtujące z nowoczesnymi trendami. Na 68-metrach krakowskiego mieszkania powstało wnętrze spójne i wyraziste, w którym pozorną surowość przełamuje wyrazistość koloru i ciepło drewna. Za projekt aranżacji odpowiadały Dominika Strzałka-Rogal i Natalia Horak z Lessness Studio.

Na kompaktową powierzchnię mieszkania składa się salon połączony z jadalnią i dużym tarasem, z którego doskonale widać panoramę miasta; nieduża, lecz funkcjonalna kuchnia, sypialnia, gabinet oraz łazienka.

Dużą rolę odgrywają tu liczne przeszklenia oraz obszerne lustra rozpraszające światło i wizualnie otwierające przestrzeń. Wiodące prym wśród użytych materiałów stal, szkło i beton znajdują wspólny język z ciepłym dębem i szlachetnym kamieniem naturalnym, podczas gdy klasyczna jodła łagodzi minimalizm mikrocementu.

Sami właściciele, choć świadomi, jakiego typu estetyką chcieliby się otaczać, do współpracy z projektantkami podeszli w bardzo otwarty sposób, zwłaszcza w kontekście realizacji spersonalizowanych elementów wystroju.

Szczególnie dużą uwagę przywiązano tu do doboru mebli, tworzących wyważoną kompozycję prostych form z mocnymi akcentami. Sofa Michelin w salonie nawiązuje designem do lat 90., natomiast znajdujący się nieopodal regał jest autorskim projektem, łączącym tradycyjny warsztat stolarki i spawalniczy z działaniem maszyny CNC. Całość dopełniają detale szczotkowanego osprzętu elektrycznego oraz pojawiające się w kolejnych pomieszczeniach oświetlenie Pixel od marki Labra.

W kuchni dominującą w wystroju stal szczotkowaną przełamuje soczysty odcień pomarańczy górnej zabudowy. W sypialni, pod kloszem designerskiej lampy francuskiej marki Market Set króluje mieszanka jasnych beży dopełnionych naturalnym kwarcytem. Funkcjonalna łazienka łączy natomiast gładkość mikrocementu i urok kolorowego lastryko z intensywnym granatem umeblowania. Betonowa umywalka, podobnie jak reling zostały zaprojektowane na specjalne zamówienie Lessness studio.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: