Z dbałością o detal

Niektóre przeprowadzki są bardziej wymagające od innych. Tak właśnie było w tym wypadku – klienci architektki Karoliny Tkocz z krakowskiej pracowni Mocolocco postanowili zamienić dom pod miastem na apartament w centrum.  Żeby jednak nie było zbyt łatwo, apartament trzeba było najpierw stworzyć, łącząc dwa dwupoziomowe mieszkania.

Estetyczna aranżacja 190-metrowego mieszkania, które możemy dziś podziwiać na zdjęciach, zrodziła się z prawdziwego chaosu. Aby dostosować układ funkcjonalny, do potrzeb przyszłych mieszkańców konieczne było wprowadzenie znaczących zmian; w tym wzmocnienie i wycięcie stropu tak, aby stworzyć komfortową komunikację między piętrami.

W efekcie na ponad 100 m kw. jasnego parteru rozlokowano kuchnię, jadalnię oraz salon. Klientom zależało na nowoczesnym sznycie utrzymanym w ciepłych, stonowanych barwach, stąd główną rolę w wystroju odgrywają tu drewniane elementy – od parkietu we francuską jodełkę po meble w całości wykonane z orzecha amerykańskiego.

Chcąc przejść na piętro, poświęcone strefie relaksu, nie sposób nie zauważyć jednego z najważniejszych elementów aranżacji – wysokiego na pięć metrów regału na książki, będącego spełnieniem marzeń klientów pracowni, wielkich miłośników literatury. Korzystanie z imponującego mebla ułatwia tu sprytnie ukryta na poziomie klatki schodowej wysuwana platforma.

Góra apartamentu to jedna z ulubionych przestrzeni domowników. Składa się na nią duża sypialnia połączona z garderobą i łazienką, a także pokój dla gości i małe domowe spa.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kolory jak narkotyk

Kolory jak narkotyk

Edynburg | 2 sierpnia 2022

Brief dla projektanta był krótki: spraw, że ludzie powiedzą „wow”

Zen w rodzinnym wydaniu

Zen w rodzinnym wydaniu

Berlin | 25 czerwca 2022

Polskie projektantki tworzące paryskie studio zrealizowały projekt w… Niemczech