Więzienna moda wychodzi na wolność [zdjęcia, wideo]

Pieta to marka ubrań, stworzona w więzieniach m.in. San Jorge i Santa Monica w Limie (Peru) w Ameryce Południowej. Wszystkie tekstylia są szyte przez więźniów. Każdy wyprodukowany za kratami egzemplarz jest limitowany, posiada indywidualny numer i podpis rzemieślnika, który go wykonał.

Dzięki projektowi, więźniowie mogą zarabiać pieniądze, rozwijać swoje umiejętności, a także wyjść wcześniej na wolność – każdy dzień pracy skraca bowiem wyrok.

Za projekt odpowiedzialny jest Thomas Jacob. Związany z branżą w wolnym świecie, pełen pokory postanowił doświadczenie przenieść tam, gdzie okaże się potrzebne jednostkom, a nie korporacji. Do współpracy namówił też fotografa i grafika Aleksandra Neumanna, co zaowocowało serią przejmujących, bezpretensjonalnych zdjęć.

Nazwa projektu jest zaczerpnięta ze słynnej rzeźby Michała Anioła, który jest patronem przedsięwzięcia, a także odnosi się do trudnego położenia osadzonych w więzieniach, którzy mimo wyroku nie poddają się. W końcu Pieta Michała Anioła przedstawia ostatnie momenty przed zmartwychwstaniem.

Ceny od 8 euro. Więcej na: www.projectpieta.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: