Więcej niż odkurzacz

Minimalistyczny design oparty o proste, geometryczne kształty. Funkcjonalność, która manifestuje współczesne możliwości inteligentnych rozwiązań dla domu. Pomimo że odkurzanie nie należy do lubianych zajęć, przy Jet Bot AI+, perspektywa całkowicie się zmienia.

Perspektywa zmienia się po pierwsze dlatego, że nowy odkurzacz Samsung Jet Bot AI+ sam wiele potrafi i szybko się uczy. Dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów, pozwala sobą wszechstronnie sterować i wykonywać ściśle określone zadania związane ze sprzątaniem podłóg. To jednak nie wszystko, bo Jet Bot AI+, w połączeniu z aplikacją SmartThings, może pełnić również inne, zupełnie nietypowe role: stróża domu i… obserwatora psot domowych czworonogów.

odkurzacz Samsung

Odkurza jak człowiek

Zamierzeniem projektantów Samsung było stworzenie robota wymagającego jak najmniejszej ingerencji człowieka podczas wykonywania przez niego ustalonych wcześniej zadań, który odpowiada na indywidualne oczekiwania i odtwarza zadane rutyny. Odkurzacz uruchamiamy przy pomocy komendy głosowej, np. korzystając z Asystenta Google. Sterujemy nim poprzez aplikację SmartThings. Za jej sprawą ustalamy oczekiwania, jakie mamy wobec robota. Kiedy ma sprzątać, a kiedy nie. Które pomieszczenia oraz z jaką intensywnością. Mamy możliwość precyzyjnego definiowania swoich potrzeb odwzorowujących w jaki sposób i kiedy sami odkurzamy podłogi. Zaledwie krótką chwilę zajmuje uruchomienie robota, dostosowanie przez niego automatycznie mocy ssania do danego podłoża, ustawienie odpowiedniego harmonogramu i… pozostawienie go samemu sobie. Po sprzątaniu robot samodzielnie wraca do stacji czyszczącej, gdzie za pomocą technologii Air Pulse usunięty zostaje zebrany przez niego kurz. W odkurzaczu zastosowany jest 5-warstwowy system filtracji, który wychwytuje aż do 99,99% mikropyłów.

odkurzacz Samsung

Bieg na orientację

Obserwowanie zgrabnej sylwetki nowego odkurzacza Samsung pieczołowicie zbierającego kurz z podłogi to przyjemność dla oka. Nie mniej zachwycają jego inteligentne możliwości. Jet Bot AI+ analizuje przestrzeń poszczególnych pomieszczeń. Wyposażony w czujnik LIDAR, precyzyjnie skanuje otoczenie, dzięki czemu pracuje wydajniej i docierając dokładnie tam, gdzie trzeba. Nie ma też problemów z wykrywaniem przeszkód i to nie tylko tych większych. Robot rozpoznaje to, co ma przed sobą już od 1 cm wysokości. Utrzymuje dzięki temu odpowiedni dystans względem danego obiektu, skutecznie odkurzając przestrzeń wokół. Umożliwia mu to kamera oraz precyzyjny sensor 3D, dzięki którym identyfikuje nawet niewielkie przedmioty, np. klocek, czy wąskie, np. kabel od telewizora. Efekt? Nie trzeba monitorować pracy Jet Bot AI+, ponieważ samodzielnie reaguje on na daną przeszkodę i samodzielnie ją rozpoznaje. Podobnie, jak człowiek – analizuje sytuację. Nie porusza się monotonnie po liniach prostych. Jeśli na swojej drodze napotyka coś kruchego, np. wazon, automatycznie zachowuje bezpieczną odległość. Mała dziecięca zabawka? Nie zbliży się na tyle, by doszło do jej wciągnięcia.

Co ciekawe, ta sama zamontowana w Jet Bot AI+ kamera może zostać wykorzystana do monitorowania domu pod naszą nieobecność lub sprawdzenia, co i gdzie robi w danym momencie czworonożny pupil, a to wszystko w wersji live! Transmisję obrazu video obserwujemy za pośrednictwem aplikacji SmartThings.

odkurzacz Samsung

Dobrze zaprojektowany przedmiot

Nowoczesna, geometryczna sylwetka odkurzacza Samsung kryje w sobie przemyślane rozwiązania funkcjonalne. Służą one temu, by robot radził sobie z rozmaitymi sytuacjami. By docierał nawet do trudno dostępnych zakątków. Na przykład pod stołem czy pod krzesłami. Jet Bot AI+ ma przede wszystkim odpowiednią wielkość pozwalającą mu poruszać się pomiędzy meblami. Kombinacja podstawowych kształtów geometrycznych okazuje się zarówno efektownym, jak i efektywnym rozwiązaniem wspierającym inteligentne wnętrze.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: