Widok w cenie

Na słonecznym brzegu słynnego włoskiego jeziora pyszni się zanurzony w stuletnim parku botanicznym hotel Mandarin Oriental, Lago di Como. Zaprojektowali go Eric Egan i studio Reveria.

W sercu kurortu znajduje się XIX-wieczna Villa Roccabruna, która oferuje 21 pokoi, 52 apartamenty oraz dwie prywatne, wolnostojące wille. Projektant wnętrz, Eric Egan, nadzorował odświeżenie pomieszczeń mieszkalnych i ogólnodostępnych kurortu. Za projekt i renowację wnętrz Villi della Quercia oraz tarasu restauracji odpowiedzialne było mediolańskie studio projektowe Reveria, które tworzą Laura Delfina Sari i Diego Paccagnella. Efektem ich działań jest unikalna kompozycja włosko-orientalnej elegancji.

Tematem przewodnim projektu był odpoczynek na świeżym powietrzu, dlatego zapierający dech w piersiach krajobraz nadał ton palecie barw tkanin i całego wystroju wnętrz.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Podłogi willi zastąpiono dębowym parkietem, który współgra z klasycznym włoskim wzorem parkietu, tzw. bindello, a ściany częściowo pokryto tapetami z tradycyjnego jedwabiu Como. Wszystkie dzieła sztuki znajdujące się w hotelu są wynikiem współpracy z mediolańską galerią The Pool NYC, a każda książka została starannie wybrana przez księgarnię Rizzoli z Nowego Jorku.

Szkło, ceramikę i marmurowe dodatki, wykonane we współpracy z włoskimi rzemieślnikami, połączono z orientalnymi akcentami, podkreślając wschodnie konotacje hotelu. Na wczasowiczów czekają łodzie oraz zabytkowe samochody Alfa Romeo Giulietta, które zachęcają do niezapomnianych wycieczek po jeziorze i wokół niego.

Mandarin Oriental, Lago di Como, Via E. Caronti 69, 22020 Blevio, Włochy. Ceny: od 640 euro za noc w pokoju dwuosobowym.

Reveria

Studio projektowe prowadzone przez kreatywny duet: Laurę Delfinę Sari i Diego Paccagnellę. Specjalizuje się w projektach architektonicznych, wnętrzarskich i stylizacyjnych, łączących elegancję i indywidualny charakter z atencją dla detalu. Współpraca między projektantami rozpoczęła się w 2016 roku w Wenecji, podczas projektowania wnętrz butikowego hotelu Casa Flora. Szyty na miarę i wybudowany z najlepszymi rzemieślnikami w okolicy został umieszczony przez „Condé Nast Traveller” na prestiżowej liście stu najlepszych nowych hoteli na świecie. Odtąd studio realizuje projekty mieszkaniowe i hotelowe we Włoszech, Szwajcarii i USA. www.reveria.it

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: