Zachwycające portale na obwodnicy Bressanone-Warna

Od 2015 roku MoDusArchitects, firma prowadzona przez Matteo Scagnolę oraz Sand Attię, dba o rozwój infrastruktury w północnych Włoszech. Najnowszy projekt studia to zachwycające portale będące częścią tunelu znajdującego się na obwodnicy Bressanone-Warna.

Otwarta w 2012 roku 5-kilometrowa obwodnica omijająca historyczne centrum Bressanone i prowadząca na północ od Warny, została zaplanowana w celu uniknięcia zatorów, zmniejszenia zanieczyszczenia i ułatwienia dostępu z północy na południe. Portale tuneli zostały zaprojektowane jako wyraziste figury, których elementy wyłaniają się z podziemnych, niewidocznych sieci dróg. Betonowa konstrukcja została wykonana z kruszywa i materiałów wykopaliskowych pochodzących z trwającej budowy 64-kilometrowego tunelu Brenner Base Tunnel z Innsbrucka w Austrii do Fortezza we Włoszech. Studio projektowe zwróciło szczególną uwagę na emisję hałasu. Badania nad ulepszeniem powszechnie stosowanych materiałów w przemyśle drogowym doprowadziły do ​​odkrycia rozwiązań, które pozwolą lepiej rozwiązać problemy środowiskowe. Do realizacji projektu wykorzystano odsłonięty beton, leca-beton (lekki beton konstrukcyjny z kruszywem z gliny ekspandowanej leca), stal cor-ten oraz drewno modrzewiowe.

Więcej na: www.modusarchitects.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: