W kolorach zachodzącego słońca

100-metrowe, przestronne mieszkanie w samym centrum Łodzi zachwyca rozciągającą się za oknami panoramą na całe miasto. To właśnie tym niezwykłym widokiem inspirowała się architektka Paulina Maślak, przygotowując nową aranżację mieszkania.

– Priorytetem moich klientów było wnętrze dobrze zorganizowane oraz pełne koloru. Co do samej palety barw mieli również bardzo sprecyzowane oczekiwania – zdradza na wstępie Paulina.

Wnętrze to miks bursztynowych i złotych odcieni zestawionych z czernią i pomarańczem, które harmonijnie wkomponowano w otwartą przestrzeń, łączącą salon z kuchnią i jadalnią.

Elementem przykuwającym największą uwagę jest tu obszerna kanapa w kształcie litery L, pokryta welurową tapicerką w kolorze palonej sjeny. Kolorystycznego towarzystwa dotrzymują jej krzesła w jadalni w bardzo zbliżonym odcieniu. Uwagę zwraca również obraz autorstwa Pauliny Maślak, który powstał specjalnie z myślą o tym konkretnym wnętrzu.

Wzdłuż mieszkania rozciąga się także szeroki taras, do którego każde z pomieszczeń ma nieograniczony dostęp. Wszystkie okna rozpostarte są na szerokość wnętrza, co sprawia, że jest przepełnione światłem.

Magazyn Design Alive

NR 41 JESIEŃ 2022

ZAMAWIAM

NR 41 JESIEŃ 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 8/2022 HOME

Mimo precyzyjnych wymagań co do wyglądu, łączącego przytulność z nawiązaniami do sztuki Dalekiego Wschodu, aranżacja części prywatnej stanowiła niemałe wyzwanie.

– Na początku zastałam tu sypialnię wraz z łazienką i garderobą, które klasycznie przedzielone były ścianą, a do każdego z pomieszczeń prowadziły drzwi standardowej wysokości – prowadzi dalej architektka. – Postanowiłam wyburzyć małe pomieszczenia, stawiając na nietuzinkowe rozwiązanie, w którym szafa stanowi przepierzenie, częściowo przedzielające łazienkę, a strefa prysznica przedzielona jest szklaną ścianą z metalowymi profilami.

Sama szafa jest bardzo pojemna, a wykończenie jej boków lustrem sprawiło, ze cała bryła optycznie wtopiła się w otoczenie. Wyłożony złotą mozaiką prysznic to z kolei spełnienie marzenia właścicielki apartamentu. – Z wielką pieczołowitością dobierałyśmy odpowiednią strukturę i odcień, aby pasował do całej koncepcji i nadawał szlachetnego sznytu tej prostej formie prysznica – dodaje Paulina. Złoty motyw pojawia się również w drugiej łazience pełniącej rolę salonu kąpielowego. Falująca, złocista ściana stała się tu tłem eksponującym wolnostojącą wannę.

Przygotowując wystrój sypialni, architektka zdecydowała się na współpracę z artystką Katarzyną Lech, z którą stworzyła spersonalizowaną tapetę. Jej deseń łączy się z łóżkiem z wysokim tapicerowanym wezgłowiem, a wykładzina wyściełająca całe pomieszczenie dodaje całości wizualnej miękkości.

Paulina Maślak

Paulina Maślak

Od 2016 roku prowadzi autorską pracownię projektowania wnętrz.  Jest członkinią Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Projektuje wnętrza w kraju i za granicą. W portfolio  realizacji znajdują się wnętrza apartamentów, domów oraz wnętrza publiczne, projekty wystaw, wnętrza galerii wystawienniczych oraz handlowych.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sensualna elegancja

Sensualna elegancja

Praga | 15 września 2022

Zabytkowe mieszkanie w praskiej dzielnicy Bubeneč przeszło wyjątkową przemianę