Valle Wood: największy komercyjny budynek drewniany w Norwegii

Valle Wood jest aktualnie największym budynkiem komercyjnym w Norwegii, którego konstrukcja została w całości wykonana z drewna. Wewnątrz znajdują się różne typy biur, strefy coworkingowe, sale konferencyjne, a także przestrzenie gastronomiczne.

Inwestorowi, firmie 4Service, zależało na meblach wysokiej jakości z elastycznymi i przyjaznymi dla użytkownika rozwiązaniami. Kluczowym założeniem projektu był zrównoważony rozwój oraz zachowanie stylu określonego przez architekta wnętrz Torunna Petersena, przy jednoczesnej realizacji całego przedsięwzięcia w ramach rozsądnie ustalonego budżetu. Wybór padł na meble marki Kinnarps, które pozwoliły zapewnić pracownikom szeroki wybór elastycznych form pracy.

– Jesteśmy szczególnie zadowoleni z urozmaiconego wyposażenia przestrzeni otwartych, takich jak restauracja i pomieszczenia do współpracy. Nie są to wydzielone obszary, lecz przestrzeń na parterze płynnie przechodzi od dynamicznej, elastycznej przestrzeni współpracy do strefy indywidualnej pracy w skupieniu – mówi Anette Reite, Dyrektor ds. strategii finansowej i działalności handlowej w 4Service.

Na parterze, 4Service stworzył kawiarnię, restaurację i przestrzeń eventową o nazwie Trewerket. Druga kondygnacja jest miejscem pracy zespołowej z biurami i salami konferencyjnymi do rezerwacji krótko- lub długoterminowej. Valle Wood jest doskonale zlokalizowany. Zarówno w pobliżu centrum Oslo, jak i terenów zielonych na obrzeżach miasta, a także niedaleko lotniska Fornebu. Dzielnica Helsfyr, w której znajduje się budynek również prężnie się rozwija. Wnętrza biurowca Valle Wood odzwierciedlają charakter okolicy, łącząc w sobie jednocześnie miejski styl i bliskość natury.

– Ponieważ różni użytkownicy korzystają ze stanowisk w przestrzeni do współpracy, ważne było, aby zastosować meble o wielu funkcjach. Niektóre były przeznaczone do długotrwałej pracy w skupieniu, inne raczej do krótszych zadań, jak np. podczas pracy nad projektem. Uważamy, że przestrzeń biura powinna być dostosowana do różnych rodzajów zadań, a dla pracownika wybór odpowiedniego krzesła do konkretnej pracy powinien być intuicyjny – podkreśla Kierownik Projektu, Kinnarps. – Wystrój wnętrz jest elastyczny i wszechstronny. Koncentrujemy się na wykorzystaniu zrównoważonych materiałów. To sprawia, że pomieszczenia są przytulne i komfortowe pod względem akustycznym. Kolory pomagają podkreślić, że Valle Wood jest budynkiem przyjaznym dla ludzi i środowiska.

Obszary pracy wykorzystują meble o różnych funkcjach. Niektóre z nich służą do pracy w skupieniu, inne do krótkich zadań lub pracy projektowej. Wyposażenie przestrzeni otwartej, zarówno w restauracji, jak i w miejscach pracy, jest zróżnicowane. Biuro zapewnia właściwe proporcje pomiędzy interakcją a pracą indywidualną. Rezultatem są rozwiązania dla wnętrz, które są elastyczne i uniwersalne, a jednocześnie zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że przestrzeń jest ciepła, przytulna i zapewnia komfort akustyczny.

Więcej na: www.kinnarps.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: