Uproszczony detal

Spitsbergen cechuje się górzystym krajobrazem o surowym polarnym klimacie, gdzie znaczne obszary są pokryte lodowcami. To właśnie ten krajobraz zainspirował architekta wnętrz, Jacka Tryca, do stworzenia projektu apartamentu, który doskonale oddaje ascetyczny charakter wyspy

W projekcie mieszkania położonego na warszawskich Szczęśliwicach rzuca się w oczy niezwykła spójność aranżacji, która tworzy harmonijną, uporządkowaną przestrzeń z widoczną inspiracją arktycznymi lodowcami ze Spitsbergen. Wszystkie elementy wnętrza ściśle ze sobą współgrają. Uproszczony detal doskonale podkreśla minimalizm apartamentu.

Duża część elementów wykończeniowych, takich jak okładziny ścian i podłóg, większość mebli, część oświetlenia wyprodukowano w Polsce.

Charakterystyczne łączenie funkcji pomieszczeń podnosi dodatkowo standard lokalu. Poszerzono sypialnię o otwartą część kąpielową, a przestronną kuchnię włączono do salonu nadając wnętrzu wrażenie przestronności. Wnętrze jest oszczędne w barwie, utrzymane w chłodnej tonacji, która nadaje lekkości i sprzyja wyciszeniu.

Spitsbergen_designalive (1)

Spitsbergen_designalive (2)

Spitsbergen_designalive (3)

Spitsbergen_designalive (4)

Spitsbergen_designalive (5)

Spitsbergen_designalive (7) Spitsbergen

Spitsbergen_designalive (8) Spitsbergen

Spitsbergen_designalive (9) Spitsbergen

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu

Dwa poziomy modernizmu

Dwa poziomy modernizmu

Warszawa | 18 listopada 2022

Miało być przede wszystkim nietuzinkowo. Zaglądamy do apartamentu na Żoliborzu!