Tak się mieszka w najnowocześniejszym prywatnym akademiku w Polsce

Jak chcą żyć młodzi ludzie? Jak spędzają wolny czas? Jakie mają pasje? Jak wygląda ich dzień? – te i wiele innych pytań zadawali sobie projektanci studia MIXD pracując nad projektem przestrzeni wspólnych prywatnego domu studenckiego Student Depot Gdańsk.

Choć zmienia się moda i muzyka, młodzi ludzie, niezależnie od pokolenia, do którego należą pragną zdobywać nowe doświadczenia, ciekawie spędzać czas, bawić się. Przestrzeń w której żyją powinna więc być inspirująca, pełna życia, atrakcyjna. Student Depot Gdańsk spełnia wszelkie warunki ku temu, by stać się takim ożywionym centrum studenckiego życia: zlokalizowany blisko uczelni, a zarazem blisko plaży, dający zakwaterowanie niemal 400 studentom, a jednocześnie zapewniający im prywatność w jedno- lub dwuosobowych pokojach z aneksami kuchennymi i szybkimi łączami internetowymi.

Miejsce spotkań w akademiku

Już przekraczając próg akademika wpadamy w samo centrum wydarzeń. Lobby to strefa spotkań: można tu się zatrzymać na chwilę w drodze z uczelni do swojego pokoju, pogadać ze znajomymi. Liczne kąciki do rozmów zaaranżowane lekkimi fotelami i pufami, stoliki skonstruowane z plastikowych skrzynek po napojach. Eklektyczne, kolorowe wyposażenie świetnie współgra ze zdobiącymi ściany grafikami stworzonymi  we współpracy ze studiem Kolektyf. Przestrzeń ożywiają też liczne kwiaty doniczkowe. W strefie wejścia i lobby wielokrotnie pojawia się motyw regularnej kratownicy, który przewija się przez wszystkie przestrzenie wspólne.

– Potraktowaliśmy to wnętrze niczym współczesne hotelowe lobby, które zazwyczaj jest wielofunkcyjne, które projektuje się z myślą o wszelkich potrzebach i aktywnościach. To miejsce jest „wstępem” do dalszych aktywności: nauki, pracy, rozrywki – mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

W lobby znajduje się także audytorium z ogromnym ekranem, idealnym do wspólnego oglądania meczów, sportowych transmisji, koncertów czy rozgrywania turniejów gier komputerowych. Lobby łączy się płynnie z obszerną kantyną, przystosowaną do spotkań i wspólnego spożywania posiłków – każdy może zobaczyć co się tam dzieje i dołączyć jeśli ma ochotę.

Akademik Student Depot Gdański – nauka, ale też rozrywka

Ważnym miejscem dla mieszkańców Student Depot Gdańsk jest gaming room. Atmosfera podobnie jak w lobby jest tu dość nieformalna, sprzyjająca spotkaniom w mniejszym lub większym gronie. Siedzi się na miękkich pufach, podestach. Skrzynki zastępują półki. Przy stolikach stanęły kolorowe krzesła. Nie ma tu miejsca na nudę.

Drugi element bez którego wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie swojego planu dnia to aktywność fizyczna. W strefie fitness panuje nieco futurystyczny, tajemniczy klimat inspirowany estetyką vaporwave: ciemne kolory, odrealniona przestrzeń zalana kolorowym, neonowym światłem, silna stymulacja zmysłów. Bardziej przypomina to klub lub plan muzycznego teledysku niż typową siłownię. – Naszą inspiracją były modowe marki streetwearowe, łączące elementy stylu sportowego i potrzeby bywalców tanecznych imprez czy festiwali, bawiących się przez wiele godzin w stroboskopowych światłach – wyjaśnia Piotr Kalinowski.

Student Depot Gdańsk. Niepowtarzalny design akademika

Jolanta Bubel, CEO Student Depot potwierdza, że obiekt szybko spotkał się z uznaniem studentów gdańskich uczelni:  – Pomimo pandemii bardzo szybko ubywało miejsc i już w tej chwili mamy znaczącą liczbę mieszkań wynajętych na kolejny rok akademicki. Studenci bardzo cenią różnorodność przestrzeni, z jakich mogą korzystać i niepowtarzalny design. Szczególnie chętnie korzystają z siłowni i przestrzeni coworkingowej do wspólnego realizowania projektów czy przygotowania do egzaminów. 

Więcej na: www.mixd.io

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klinika architektury

Klinika architektury

Gdańsk | 16 stycznia 2024

Odwiedzamy niezwykłą klinikę stomatologiczną projektu IFA Kamil Domachowski

Ponadczasowa geometria

Ponadczasowa geometria

Gdańsk | 6 grudnia 2023

Studio bo/sko prezentuje gdańskie wnetrza z polskim designem w roli głównej

Ze stolicą u stóp

Ze stolicą u stóp

Warszawa | 21 września 2023

Look Up, czyli najnowsze miejsce ewentowe na dachu stolicy projektu MIXD