Szmat Skład. Marka stworzona dla zabawy

Patrząc na kolorowe koce i pledy oraz uśmiechnięte twarze ich autorek od razu widać, że punktem wyjścia dla marki Szmat Skład jest przede wszystkim dobra zabawa.

Ania, Julia, Kamila i Zaria poznały się na studiach w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie połączyła je miłość do tkanin i potrzeba tworzenia czegoś wyjątkowego. W ramach marki Szmat Skład oferują autorskie wzory tkane w Polsce w limitowanych seriach, a zachęcające do celebracji odpoczynku.

Inspiracje czerpią zewsząd – obserwując otaczającą rzeczywistość. Na projekty przenoszą też swoje doświadczenia, marzenia, plany oraz ludzi, których spotykają. A także szeroko pojętą sztukę.

Marka powstała w wyniku spontanicznej burzy mózgów, na chwilę przed zimowymi targami studenckimi w ASP w Łodzi w 2019 roku. Nazwa jest oparta na grze słów. Szmat Skład to z jednej strony „drużyna” (w j. ang. „squad”) i „szmat” (cztery dziewczyny działające w branży tkaniny), a z drugiej odniesienie do składu (składników, składowych) owych szmat, czyli żartobliwie nazwanych wyrobów tekstylnych – produktów jakie oferują.

Do tej pory Ania, Julia, Kamila i Zaria zaprojektowały i wprowadziły do sprzedaży pięć limitowanych kolekcji. W najnowszej, letniej „Mikro – Fala”, zaprezentowały 16 szalonych pledów – alternatywę dla miękkich i puchatych koców.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W cieniu atlantów

W cieniu atlantów

Łódź | 24 lipca 2022

Te kolory i zdobienia! Poznajcie wnętrza proj. Karoliny Rochman-Drohomireckiej

Księży Młyn. Dawny zespół fabryczno-mieszkalny przeżywa swój renesans

Księży Młyn

Łódź | 7 października 2020

Osiedle ma szansę stać się wizytówką Łodzi

Monopolis. Fabryka na potrzeby biur, usług i sztuki

Monopolis

Łódź | 13 września 2020

Ruszył unikatowy kompleks biurowo-rozrywkowo-kulturalny