Szcześciany sztuki [zdjęcia]

Kolekcjonerzy sztuki coraz częściej poszukują przestrzeni nie tylko do wystawiania nabytych dzieł, ale także takich, w których mogą łączyć ich eksponowanie z funkcjami mieszkalnymi. Nowojorska rezydencja Tsai łączy te obie funkcje.

HFF Architects powstało w 2003 roku dzięki trójce architektów: Tilo Herlach, Simon Hartmann oraz Simon Frommenwiler. Założone przez nich studio projektuje wnętrza nie tylko w rodzimej Szwajcarii, ale także w Niemczech, Chinach, Francji, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Jedną z ich realizacji jest rezydencja Tsai w nowojorskim miasteczku Ancram zbudowana jako weekendowy domek dla duetu kolekcjonerów sztuki. Cztery sześcienne bloki nawiązują stylistyką do okolicznej architektury. Połączone za pomocą korytarzy przestrzenie to również hołd dla dwudziestowiecznych najlepszych projektów amerykańskich.

Drewnianą konstrukcję otoczono metalowymi panelami. Jednocześnie ta surowa fasada skrywa minimalistyczne wnętrza, w których głównymi bohaterami są wyszukane i zdobyte przez właścicieli dzieła sztuki. Wpadające naturalne światło dzięki dużym oknom świetnie eksponuje kolekcję.

Więcej na: www.hhf.ch

Powiązane artykuły: