Studio Salak. Meble zrodzone z pasji do detalu i prostoty

– Pomysł na otworzenie studia Salak zrodził się, gdy pracowałam jako architekt wnętrz. Projektując przestrzenie mieszkalne często brakowało mi mebli w ciekawym, minimalistycznym designie, które będą przystępne cenowo – wspomina początki marki Alicja Korbut, główna założycielka studia Salak.

Premierowa kolekcja Basic, dedykowana głównie małym przestrzeniom, składa się z kilkunastu pozycji: głównie stolików kawowych i nocnych, które nie narzucają się formą i funkcją, więc można je dowolnie stosować, na przykład jako kwietnik, czy szafka do przechowywania książek lub płyt winylowych. Kolekcja utrzymana jest w kolorach czerni i bieli, a jej elementy wykonane zostały ze stali oraz drewna jesionowego i sosnowego.

– Pracując w biurach projektowych w Polsce i za granicą, przytłoczył mnie ogólnoświatowy konsumpcjonizm. Proponowane przeze mnie meble nie są jedynie minimalistyczne w formie, lecz również w produkcji. Wycinanie elementów laserem generuje praktycznie zero odpadów, a jeżeli coś zostaje, jest ponownie wykorzystywane – dodaje projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Więcej na: www.salak.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: