Smeg: Więcej niż przedmiot

| MM

23 marca 2011 | Rzeczy

Firma Smeg podejmując współpracę z Australijczykiem Markiem Newsonem stworzyła nową linię wzorniczą dla kuchennego sprzętu codziennego użytku. – To nie tylko przedmioty. To projekty – deklarują producenci.

Firma Smeg podejmując współpracę z Australijczykiem Markiem Newsonem stworzyła nową linię wzorniczą dla kuchennego sprzętu codziennego użytku. – To nie tylko przedmioty. To projekty – deklarują producenci.

Tą nową jakość odnajdziemy w piekarnikach, płytach gazowych oraz płytach indukcyjnych. Wspólna praca Smeg z Newsonem okazała się niezwykle owocna, bowiem projektant i producent znaleźli wspólny język porozumienia. I to tutaj spotkały się, z jednej strony zamiłowanie projektanta do sztuki najnowszej, a z drugiej filozofia włoskiej firmy, w której najważniejszym elementem jest bezkonfliktowe połączenie technologii ze stylem.

O projektach Newsona dla Smeg mówi się jako o odważnych, nie tylko z względu na użytą kolorystykę przedmiotów. Projektant, lubiący miękkie linie, stworzył produkty ze stali nierdzewnej oraz szkła, które możemy obsługiwać w sposób intuicyjny. Po raz kolejny przekonujemy się, że jest możliwe połączenie włoskiej technologii z twórczą pasją projektanta, dzięki czemu przedmioty codziennego użytku otrzymują swój własny i niepowtarzalny styl.

Linia Smeg otrzymała już szereg nagród i wyróżnień, m.in. „Wallpaper Design Awards 2009” dla piekarnika oraz „Good Design 2010” dla kompletu: piekarnik i płyta gazowa.

Płyty grzewcze z linii Marc Newson wykorzystują odważną kolorystykę w szerszym kontekście – jako wartość identyfikacyjną. Modele indukcyjne cechuje nie tylko oryginalne wzornictwo i wysoka jakość wykonania, ale także moc do 4,6 kW. Są również bardzo bezpieczne, ponieważ automatycznie wyłączają się po usunięciu garnka. Wyposażono je także we wskaźniki ciepła resztkowego, które pozostają zapalone, dopóki powierzchnia płyty jest gorąca. Płyty gazowe mają malowaną powierzchnią, są produkowane w kilku kolorach lub z hartowanego, nierysującego się szkła. Wyposażono je w palniki o wertykalnym płomieniu o wydajności większej o 65 proc. Zarówno płyty gazowe, jak i indukcyjne posiadają sterowanie w pozycji symetrycznej do palników, tak aby było ono łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Z kolei piekarniki są dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych, są wyposażone w duży wyświetlacz i proste w obsłudze sterowanie sensorowe „Touch Control”. Urządzenia są niezwykle funkcjonalne – mają pojemność aż 68 litrów oraz 5 poziomów pieczenia i teleskopowe prowadnice. Emalia „Ever Clean” ułatwia czyszczenie wnętrza piekarnika.

Przedmioty linii Newson kosztują: płyty indukcyjne od 5 tys. do 8,6 tys., piekarniki od 3,5 tys. do 5,5 tys. zł a płyty gazowe od 3,3 tys zł do 4,4 tys zł. W Polsce przedstawicielem produktów Smeg jest firma Dom Bianco. Więcej na: www.dombianco.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: