SieMatic, czyli kuchnia bez ograniczeń

| MM


26 lipca 2012 | Rzeczy

Od lat wiadomo, że kuchnie są sercem naszych domów, to tutaj ogniskuje się domowe życie, tutaj nie tylko przygotowujemy posiłki ale również podejmujemy ważne życiowe decyzje. Kuchnia stała się integralną częścią każdego domu i nie jest już wydzielonym pomieszczeniem, w którym poświęcamy się wyłącznie gotowaniu.

Od lat wiadomo, że kuchnie są sercem naszych domów, to tutaj ogniskuje się domowe życie, tutaj nie tylko przygotowujemy posiłki ale również podejmujemy ważne życiowe decyzje. Kuchnia stała się integralną częścią każdego domu i nie jest już wydzielonym pomieszczeniem, w którym poświęcamy się wyłącznie gotowaniu.

Tą wiedzę wykorzystuje niemiecka marka SieMatic, od ponad 80 lat specjalizująca się w produkcji mebli kuchennych. „Gotowanie jest integralną częścią życia, kuchnia jest integralną częścią domu, jedno wynika z drugiego, jest całością” – deklarują przedstawiciele marki. A ta od lat słynie z precyzyjnego wykonania swoich produktów, ich funkcjonalności, niezawodności oraz stosowania w swoich produktach wielu nowoczesnych rozwiązań. Meble SieMatic są regularnie nagradzane w konkursach, a w środowisku projektantów i producentów firma uchodzi za tą, która wyznacza trendy. To dlatego zastosowane przez nią rozwiązania często znajdują naśladowców.

Sama marka bywa też postrzegana jako producent produktów „estetycznie perfekcyjnych” oraz minimalistycznych. Jednak obok prawie ascetycznych kombinacji firma potrafi również sięgnąć do klasyki a także stworzyć kolekcje luksusowe bądź też przeznaczone dla niewielkich mieszkań.

SieMatic nie ustaje jednak w wysiłkach, aby wciąż wprowadzać nowe rozwiązania i spełniać oczekiwania swoich klientów. Taką odpowiedzią na potrzeby bez wątpienia jest jedna z najnowszych jej propozycji – Floating Spaces. To system paneli, regałów, szafek i półek, które we wspólną całość potrafią połączyć kuchnię oraz salon.

„Patrząc nie zauważamy granic pomiędzy kuchnią a dalszą przestrzenią. Bo po prostu jej nie ma. Jest jedna powierzchnia, która płynnie zmienia swoje funkcje. Szafa gładko przechodzi w ścianę, ta staje się tłem dla półek, które w zależności od chwili służą książkom, domowym pamiątkom lub kuchennym przyborom” – informuje producent. W tym systemie kuchnia może być zarówno uchwytowa jak i pozbawiona uchwytów.

Przygotowując system kuchenny tej marki sami możemy zdecydować o kolorze, fakturze, grubości materiału. O wszystkim klienci decydują osobiście, bo przecież sami określają własne potrzeby oraz funkcje, na których najbardziej im zależy. To dlatego możemy stworzyć jedną z wielu możliwych kombinacji. Panele są dostępne w wielu materiałach z szerokiej oferty SieMatic. Naturalne wykończenia w drewnie, lakiery czy wysokiej jakości laminaty. Ceny kuchni zaprojektowanej w systemie Floating Sapce zaczynają się od 60 tys. zł.

Produkty niemieckiej marki są także dostępne w Polsce, w wybranych salonach marki. – SieMatic w procesie produkcyjnym stosuje materiały o bardzo wysokiej jakości. Liczne testy oraz kontrole jakości, odbywające się na każdym etapie produkcji gwarantują nam najlepszy produkt. Szeroki wachlarz możliwości stwarza nam projektowanie kuchni „na miarę” – wybierając odpowiednie rozwiązania umożliwiamy spełnienie marzeń i zaprojektowanie kuchni zgodnie z oczekiwaniami klientów. Ta marka to również ponadczasowy design a SieMatic od lat wyznacza światowe trendy we wzornictwie kuchennym. Dziś niezwykle istotna jest także postawa firmy wobec ekologii – SieMatic przykłada do tego zagadnienia szczególną wagę zdobywając kolejne certyfikaty potwierdzające proekologiczną politykę firmy – przyznaje Liliana Bogacińska-Albaum, manager salonu Studio Forma 96 we Wrocławiu, gdzie można znaleźć produkty niemieckiej marki. Salony Studia Forma 96 znajdują się także w Poznaniu oraz Warszawie.

Więcej: www.sf96.pl, www.siematic.de

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!