Sesja ESTby ES. na okładce „Design Alive”

Jubileuszowe wydanie „Design Alive” to okładka podwójnie wyjątkowa. Przede wszystkim dlatego, że udało nam się zaprezentować najnowszą sesję marki ESTby ES. w obiektywie Zuzy Krajewskiej. Druga radość to jej podwójne wydanie – na tyłach magazynu zobaczycie, jakie zmiany czekają „Design Alive” już od kolejnego numeru.

ESTby ES. to marka znana miłośniczkom dyskretnej elegancji. Pomysły Gosi Sobiczewskiej opierają się szybko przemijającym trendom i, co najważniejsze, nie są nudne. Projektantka została nagrodzona statuetką Design Alive Awards 2016 w plebiscycie publiczności, co dowodzi, że klientki w pełni doceniają jej definicję mody – wygodną, oryginalną i ponadczasową. My uwielbiamy ESTby ES. za kreacje, które zawsze intrygują i nigdy nie „krzyczą”. Za myślenie o prawdziwej kobiecie, a nie modelce z okładek kolorowych pism.

est_by_est_designalive - 14

Kolekcja jesień–zima, zatytułowana „Absolwentki”, to 23 sylwetki stworzone z bawełny satynowej, gładkiej wiskozy, wełny, wzorzystej dzianiny reliefowej i elastycznego, perforowanego poliamidu i poliestru. Charakteryzuje się głębią koloru, klasycznymi krojami i miękkimi splotami – a wszystko to zanurzone w delikatnym klimacie lat 60. Na autorskim, ręcznie wykonanym nadruku, przeniesionym na bawełnę techniką cyfrową, graficzne linie, nici, włókna, a może żyłki przepychają się z akwarelowym tłem. Kolekcja została w całości stworzona w Polsce z tkanin i dzianin głównie wyprodukowanych w naszym kraju.

Kolekcja jesień–zima to również wywołująca emocje sesja Zuzy Krajewskiej.  Modelki Marysia Łobacz (Model Plus) i Karolina Słysz (D’Vision) w stylizacjach Roberta Kiełba stały się tytułowymi „Absoltwentkami”. Ich wrażliwość, skupienie, wzruszenie czy koncentrację w mozaikowej retro-przestrzeni można bezbłędnie odczytać przez nieruchomy kadr zdjęcia.

est_by_est_designalive - 13

Przestrzenie do sesji znalazła scenografka Maria Strulak. Unikatowe mozaiki z foyer Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pochodzą z lat 70., a ich autorem jest Kazimierz Gąsiorowski. Dla Gosi Sobiczewskiej, mieszkającej od kilku lat i zakochanej w warszawskiej dzielnicy Ochota była to podwójna radość z wyboru miejsca.

– Spośród wszystkich komentarzy, które znalazły się pod sesją „Absolwentki”, najbardziej utkwił mi w pamięci właśnie ten, dotyczący miejsca. Studentka Wydziału Farmacji, dla której obecność mozaik na ścianach jest raczej niewygodną codziennością (wiadomo: trudno o reliefowe ściany oprzeć zmęczoną przed kolokwium głowę) była pod wrażeniem ich piękna dzięki nowemu kontekstowi. I dla mnie ten rodzaj zdobień na ścianach ma podwójne znaczenie. Doskonale pamiętam je z dzieciństwa: nieregularne, abstrakcyjne formy przerażały mnie, mimo to byłam zachwycona samą kombinacją fragmentów ceramiki, kamieni, szkła, które błyszczały niczym „drogocenne kamienie” z bajek – wspomina Gosia Sobiczewska.

est_by_est_designalive - 10

– Bardzo się cieszę, że w ten styczniowy dzień minionego roku mieliśmy tak cudownie słoneczną pogodę i Zuza Krajewska zdecydowała o plenerowym zdjęciu. Zostało zrobione na tle ceramicznej mozaiki zlokalizowanej za szpitalnym parkingiem. Było naprawdę bardzo, bardzo mroźno, ale to wielkie słońce w jakiś sposób nas chyba ogrzewało – podkreśla projektantka.

Zdjęcia: Zuza Krajewska
Stylizacja: Robert Kiełb/www.laf-am.com
Make up: Sylwia Rakowska/Van Dorsen Talents, Hair: Gor Duryan/D’Vision Art
Modelki: Karolina Slysz/D’Vision, Maria Lobacz/Model Plus
Scenografia: Maria Strulak/Dress the space
Produkcja: Robert Kiełb, www.laf-am.com, Adrian Siekierski

Więcej na: www.estbyes.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: