Sauna stworzona, by zaspokoić zmysły [zdjęcia, wideo]

Intymna dotąd przestrzeń prywatnej wyspy niedaleko Toronto została ujawniona światu. A wszystko za sprawą sauny Grotto. Miejsca dającego złudzenie wydrążenia wodą w… drewnie.

Wyspę Bernyk oblewają wody jeziora Huron. Właśnie w tej okolicy kanadyjskie studio Partisans, wykorzystując prehistoryczną formację skalną, stworzyło saunę. Miejsce stało się pretekstem do spotkań mieszkającej tam i zżytej ze sobą społeczności. A także ich dumą.

Obiekt został wykonany z drewna cedrowego, które wybrano na podstawie żmudnych badań i eksperymentów. Materiał ten ma najlepszą odporność na butwienie, a jednocześnie jest dobrej jakości, zapewniając niezapomniane walory zapachowe. Z kolei do wizualizacji użyto techniki 3D pozwalającej na modelowanie projektu.

Nazwa i położenie Grotto nawiązuje do naturalnych jaskiń ulokowanych w pobliżu wody. Jego prosta bryła prowadzi do zagadkowego wnętrza. Amorficzne kształty sprawiają wrażenie wyrzeźbionych wijących form, co tylko dodaje im przytulności i komfortu. Z kolei świetliki w płaszczyźnie dachu oraz inne przeszklenia gwarantują niezapomniane widoki na harmonijny krajobraz okolicy.

Więcej: www.partisanprojects.com

Powiązane artykuły: