Komfort i styl bez wyrzeczeń

Joanna Kubieniec oraz Katarzyna Długosz z pracowni Kubieniec+Długosz zaprojektowały komfortową, a zarazem stylową przestrzeń dla rodziny z małymi dziećmi w katowickiej dzielnicy Panewniki.

Bazą projektu stał się dom w zabudowie bliźniaczej dający mieszkańcom do dyspozycji łączną powierzchnię 93 metrów kwadratowych. Swoją pracę projektantki rozpoczęły od nowego wydzielenia rozkładu funkcji – piętro poświęcono na strefę dla dzieci, z oddzielnymi pokojami i łazienką, natomiast na parterze, oprócz strefy dziennej i kuchni, przewidziano również sypialnię rodziców.

Oprócz jasnego podziału właścicielom zależało również na przytulnej domowej atmosferze i naturalnych, wytrzymałych materiałach, tak aby przestrzeń mogła przez lata sprzyjać rodzinnemu spędzaniu czasu.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Na parterze, aby pomimo nagromadzenia funkcji zachować poczucie otwartości, dzięki częściowemu wyburzeniu ścian działowych wiatrołapu udało się otworzyć kuchnię i wpuścić do wnętrza więcej naturalnego światła. Przewrotnie różowa zabudowa kuchenna z wysuwanym dodatkowym blatem dodała tej strefie funkcjonalności – jest to również miejsce, gdzie dzieci spożywają posiłki.

Granicę kuchni z holem wyznacza przeszklenie ujęte w czarną ramę, a przesuwne drzwi domykają strefę salonu, by zapewnić odrobinę prywatności, kiedy ten pełni funkcję sypialni.

W tej części domu głównym punktem wystroju jest wysoka zabudowa drewniana oraz biało-czarny regał stanowiące centrum przechowywania wszystkich domowych niezbędników – od odzieży, po pościel, książki czy rozmaite akcesoria.

Piętro dla dzieci kolorystycznie odcina się od parteru – złamane beże na ścianach zastępuje czysta biel, a w pokojach pojawiają się również mocniejsze akcenty. Każdy z mieszkających tu chłopców samodzielnie wybrał swoje ulubione barwy, a wyposażenie pokoi dopasowano do ich wieku i zainteresowań.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Idealny kompromis

Idealny kompromis

Katowice | 13 października 2022

Odwiedzamy 62-metrowe mieszkanie na osiedlu Trzy Stawy

Mała Japonia

Mała Japonia

Katowice | 29 czerwca 2022

Azjatyckie inspiracje na jednym z katowickich osiedli