Puro Gdańsk. Podróż po wnętrzach [zdjęcia]

Rozbudowany hotel PURO nad gdańską Motławą oferuje jeszcze więcej doświadczeń gościom odwiedzającym Trójmiasto – 211 pokoi, w tym 9 apartamentów, 5 sal konferencyjnych, restaurację Dancing Anchor, podniebny bar INK Above oraz PRISMA SPA, pierwsze spa w portfolio sieci PURO.

Centralna lokalizacja to jeden z głównych elementów tożsamości marki PURO, dlatego w Gdańsku hotel zagościł przy Zielonej Bramie starego miasta, na historycznej Wyspie Spichrzów. Wnętrza zaprojektowane przez londyńskie studio DeSallesFlint nawiązują do jej historii i stojących tu niegdyś spichlerzy. Widać w nich także inspiracje projektantów stocznią, zwłaszcza w elementach konstrukcji 8-piętrowego atrium.

We wnętrzach dominuje współczesne wzornictwo i klasyki designu. Koncept architektoniczny uzupełniają meble od renomowanych światowych marek, takich jak Carl Hansen & Son oraz Gubi z Danii, Magis i Moroso z Włoch, szwajcarska Vitra czy Kettal z Hiszpanii. Światło lamp od Foscarini, &Tradition oraz Buster & Punch nadaje unikalnego nastroju. W restauracji Dancing Anchor szklane klosze inspirowane formą bursztynu zostały oplecione kilkumetrowymi linami i podwieszone nad centralnym, kilkunastoosobowym stołem.

Gości restauracji w zachwyt wprowadzi nie tylko porywający design, ale i dania tworzone na żywo w otwartej kuchni. Menu Dancing Anchor oparte zostało o trzy lary: ryby i owoce morza, dania z wieprzowiny oraz dania z kurczaka. Za sterami kuchni stoi znany nad Bałtykiem szef kuchni Marcin Małecki. W barze INK Above, z którego rozpościera się widok na marinę, goście mogą wybierać z autorskiej karty koktajli, współtworzonej z założycielami stołecznego cocktail baru Kita Koguta. Entuzjaści zabiegów regeneracyjnych stracą głowę i ciało dla PRISMA spa, miejsca, w którym rytuały pielęgnacyjne są dopasowywane do czasu, którym dysponują goście. Nowoczesne zabiegi na twarz i ciało zostały oparte o kosmetyki polskiej marki Alba1913.

Kolekcja sztuki współczesnej gdańskiego PURO uzupełniona została o obrazy olejne, fotografie, grafiki i rzeźby. W lobby znajdziemy mural Seikona, artysty wywodzącego się z trójmiejskiego streetartu. W galerii prowadzącej do baru wyeksponowane zostały zdjęcia Sonii Szóstak, a na ścianach restauracji zawisły m.in. hiperrealistyczne linoryty Aleksandry Prusinowskiej, kosmiczne kompozycje Łukasza Patelczyka czy morski pejzaż Tomasza Kołodziejczyka. Nie brakuje też prac zagranicznych artystów – fotogra i Sary Morris czy prace Andrzeja Klimowskiego, Pipistrello, który po inspiracje twórcze sięga do świata niemego kina.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia KD Kozikowski Design.

Więcej na: www.purohotel.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: