Próżność

Kilka tuzinów autorskich elementów wypełniło przestrzeń niczym eksponaty w galerii. Bary z lustrzanymi frontami, geometryczne żyrandole, hokery ze stolikami powieszone na ścianach, ławy, stoliki, regały czy zwieńczająca korytarz trybuna dla gości. Oto klub “Próżność” w Poznaniu projektu Adama Wiercińskiego.

Klub “Próżność” powstał w starej kamienicy na 500 m kw. Ze względu na historyczny charakter miejsca zachowano oryginalne dębowe parkiety ułożone w jodełkę, sztukaterie na ścianach i sufitach. Usunięto także ślady po ściankach działowych. Wyposażenie oraz meble zaprojektowano specjalnie z myślą o tym miejscu i wykonane przez lokalnych rzemieślników. Ponad 50 autorskich elementów wypełniło przestrzeń klubu niczym eksponaty w galerii – to bary z lustrzanymi frontami, geometryczne żyrandole, hokery ze stolikami powieszone na ścianach, ławy, stoliki, regały czy zwieńczająca korytarz trybuna dla gości. Stalowe konstrukcje wykończone zostały kamieniem naturalnym, szkłem zbrojonym czy ręcznie szlifowaną aluminiową blachą. Klasyczna elegancja kontrastuje tu z geometrycznymi formami zaprojektowanych mebli, które – zabarwione neonowymi kolorami – nadają wnętrzu nowoczesnego, klubowego klimatu. Do projektu zaproszono również dwóch lokalnych streetartowców: Somearta i Dumina, zaś za neonowe instalacje odpowiedzialny jest artysta Grzegorz Bibro.

Więcej na: www.wiercinski-studio.com
www.proznosc.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Powiązane artykuły:

Slab House: Dom dla fanów nowoczesnej architektury i… klocków LEGO

Slab House

Suchy Las | 27 listopada 2020

Dom dla fanów klocków LEGO od pracowni mode:lina

Oswojone lata 50. w projekcie Atelier Starzak Strebicki

Oswojone lata 50.

Poznań | 9 czerwca 2020

Charakter przestrzeni definiuje nowoczesna interpretacja meblościanki