Próżność

Kilka tuzinów autorskich elementów wypełniło przestrzeń niczym eksponaty w galerii. Bary z lustrzanymi frontami, geometryczne żyrandole, hokery ze stolikami powieszone na ścianach, ławy, stoliki, regały czy zwieńczająca korytarz trybuna dla gości. Oto klub „Próżność” w Poznaniu projektu Adama Wiercińskiego.

Klub „Próżność” powstał w starej kamienicy na 500 m kw. Ze względu na historyczny charakter miejsca zachowano oryginalne dębowe parkiety ułożone w jodełkę, sztukaterie na ścianach i sufitach. Usunięto także ślady po ściankach działowych. Wyposażenie oraz meble zaprojektowano specjalnie z myślą o tym miejscu i wykonane przez lokalnych rzemieślników. Ponad 50 autorskich elementów wypełniło przestrzeń klubu niczym eksponaty w galerii – to bary z lustrzanymi frontami, geometryczne żyrandole, hokery ze stolikami powieszone na ścianach, ławy, stoliki, regały czy zwieńczająca korytarz trybuna dla gości. Stalowe konstrukcje wykończone zostały kamieniem naturalnym, szkłem zbrojonym czy ręcznie szlifowaną aluminiową blachą. Klasyczna elegancja kontrastuje tu z geometrycznymi formami zaprojektowanych mebli, które – zabarwione neonowymi kolorami – nadają wnętrzu nowoczesnego, klubowego klimatu. Do projektu zaproszono również dwóch lokalnych streetartowców: Somearta i Dumina, zaś za neonowe instalacje odpowiedzialny jest artysta Grzegorz Bibro.

Więcej na: www.wiercinski-studio.com
www.proznosc.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Na wysokościach

Na wysokościach

Poznań | 24 stycznia 2023

Odwiedzamy mieszkanie na 18. piętrze najwyższego budynku mieszkalnego w Poznaniu

Biały dom

Biały dom

Poznań | 19 stycznia 2023

Każdy detal jest tu przemyślany a zbędne ozdobniki zastąpił czysty funkcjonalizm

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki