Profim podbił Orgatec [zdjęcia]

kolonia | ŁUKASZ POTOCKI

7 listopada 2014 | Design | Rzeczy | Wydarzenia |

Tegoroczne targi Orgatec były wyjątkowe dla polskiej marki Profim. Producent, jako jeden z niewielu w branży mebli biurowych, zaprezentował dziewięć zupełnie nowych kolekcji. Premierowe kolekcje, to kontynuacja długofalowej strategii rozwoju firmy oraz efekt pracy utalentowanych projektantów takich jak: Paul Brooks, ITO Design, Hilary Birkbeck czy Przemysław Mac Stopa.

Orgatec Modern Office & Facility to największe biurowe targi na świecie, które odbywają się cyklicznie co dwa lata w październiku w niemieckiej Kolonii. W tym roku na stoiskach, których powierzchnia przekraczała 105 tys. m kw. zaprezentowało się 600 wystawców z 40 krajów, a liczba odwiedzających przekroczyła 50 tys. osób. Wśród marek z całego świata były też polskie firmy, w tym Profim. Producent zaprezentował aż dziewięć zupełnie nowych kolekcji.

Krzesło obrotowe lightUP (projekt ITO Design). Stanowi kompromis pomiędzy jakością, ceną, a komfortem siedzenia.

lightUP

Motto o wysublimowanej linii oparcia, które dzięki unikalnej technologii jest wyjątkowo elastyczne to propozycje do wielogodzinnej pracy przy biurku.

MottoPelikan to fotel przyciągający uwagę swoim oryginalnym kształtem. Kolekcja Przemysława Mac Stopy to rozwiązanie dla wnętrz, w których każda dodatkowa wolna przestrzeń jest bezcenna. W dolnej części siedziska została umieszczona półka. Można w niej schować laptopa czy torbę.

Pelikan (1)

Nu (projekt Paul Brooks) to wygodne fotele, które wpasują się wszędzie tam gdzie miejsce wymaga kompaktowych rozwiązań.

Nu (1)

Wyspa (projekt ITO Design) to kolekcja o nowatorskim wzornictwie, dająca możliwość aranżowania przestrzeni w zależności od sytuacji.

Wyspa

SOFTbox (projekt Paula Brooksa) to miękkość, precyzja i modułowość.

SOFTboxZoo to multifunkcjonalne krzesła zaprojektowane również przez Paula Brooksa, które  znakomicie sprawdzą się w sytuacji mniejszych i większych spotkań.

Zoo

Kolekcja myTURN (projekt Paula Brooksa) została uzupełniona o fotel obrotowy, który stanowi najwyższy poziom elegancji i stylu.

myTURN

Rodziny Xenon / Xenon Net (projektu ITO Design) zyskały wersję konferencyjną.

Xenon _Xenon Net

Wszystkie nowe produkty można było wypróbować na ekspozycji zajmującej powierzchnię 500 m kw. Projekt stoiska został przygotowany przez architekta Przemysława Mac Stopę i jego zespół z Massive Design a samo stoisko utrzymane było w konwencji otwartej. Odpowiednio wyeksponowane kolekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywną opinią ze strony zwiedzających. Zaskakującym elementem stoiska była z pewnością jedna ze ścian, z pianki poliuretanowej, którą firma wyprodukowała sama. Kilkaset symetrycznych modułów zostało ułożonych jak puzzle, co finalnie dało niesamowity efekt trójwymiarowości.

Tegoroczny udział firmy Profim w targach to niekwestionowany sukces na tle światowej konkurencji a hasło przewodnie „Discover the new Profim” było idealnym odzwierciedleniem marki kojarzonej z takimi wartościami jak jakość, zaawansowana technologia i przemyślany design.

Więcej na: www.profim.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wygodne home office

Wygodne home office

Warszawa | 28 marca 2023

Zaglądamy do domowych biur architektek wnętrz z Jam Kolektyw

Meble tworzone z misją

Meble tworzone z misją

Tibro | 20 lipca 2021

Offecct to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią klasykę i prostotę