Poznańska Arena ergonomii

Poznań | ŁP

30 stycznia 2013 | Design | Ludzie | Styl życia | Wydarzenia |

Projektowanie ergonomiczne to hasło przewodnie 5. edycji Areny Design w Poznaniu w dniach 5-8 marca 2013 roku. Patronem medialnym wydarzenia jest „Design Alive”.

Projektowanie ergonomiczne to hasło przewodnie 5. edycji Areny Design w Poznaniu w dniach 5-8 marca 2013 roku. Patronem medialnym wydarzenia jest „Design Alive”.

Wyznacznikiem jakości dóbr konsumpcyjnych są już nie tylko nowoczesne technologie użyte do ich produkcji, ale to, w jaki sposób zostały one wykorzystane, by jak najlepiej służyć odbiorcom. Indywidualizacja i wygoda w połączeniu z przyjazną formą i innowacyjnością, tworzą komplet składowych elementów dobrego projektu, zaś postępująca humanizacja relacji człowiek-maszyna każe skupiać się na predyspozycjach, ograniczeniach i możliwościach ludzkich, co w bardzo widoczny sposób odbija się w światowych trendach panujących w designie. Przedmioty użytkowe mają nie tylko cieszyć oko czy zaskakiwać niebanalną formą, ale przede wszystkim podnosić jakość życia. Taką funkcję w projektowaniu spełnia ergonomia.

– Arena Design od lat, poza rolą łączenia przedsiębiorców i projektantów, edukuje, pokazując produkty wyróżniające się znakomitym designem a przy tym funkcjonalne i ergonomiczne – mówi Monika Wietrzyńska, dyrektor Areny Design 2013. – Design jest nadal zbyt często kojarzony z luksusowym aczkolwiek zbytecznym produktem lub przedmiotem, tymczasem dobrze zaprojektowany mebel, wazon, rower, długopis, ultrasonograf czy kosiarka do trawy to produkty przede wszystkim funkcjonalne, wygodne, bezpieczne, dostosowane do indywidualnych predyspozycji.

O ergonomii, co-designie, designie uczestniczącym (inclusive design) mówić będą podczas tegorocznej Areny Design specjaliści, ergonomiści i projektanci z kraju i Europy. Planowane są również wystawy ukazujące ergonomiczne projektowanie w skandynawskim stylu.

Oprócz strefy Forum (konferencje, warsztaty, prezentacje) nieodłączną częścią Areny Design będą ponownie: strefa Kreatywni (młodzi projektanci i uznane studia projektowe), Edukacja (uczelnie wyższe o profilu projektowym), Innowacje (nowoczesne materiały i urządzenia, a także specjalistyczne oprogramowanie dla projektantów i architektów) oraz Top Design (wystawa produktów nominowanych w konkursie Top Design Award).

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, więcej: www.arenadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sukces pisany designem

Sukces pisany designem

Warszawa | 15 marca 2023

Jest wiosenny magazyn „Design Alive”! O ludziach przedsiębiorczych i karierach!

Zamieszkać w Żelazku

Zamieszkać w Żelazku

Poznań | 28 lutego 2023

MML postawili na niebanalne rozwiązania w projekcie mieszkania w kamienicy

Na wysokościach

Na wysokościach

Poznań | 24 stycznia 2023

Odwiedzamy mieszkanie na 18. piętrze najwyższego budynku mieszkalnego w Poznaniu

Biały dom

Biały dom

Poznań | 19 stycznia 2023

Każdy detal jest tu przemyślany a zbędne ozdobniki zastąpił czysty funkcjonalizm

W duecie siła!

W duecie siła!

Warszawa | 20 grudnia 2022

Nowy „DA” jest o relacjach zawodowo-prywatnych. Temat przewodni: Duety!