Powitajmy razem wiosnę. W sprzedaży jest już 25 wydanie magazynu „Design Alive”

W sprzedaży jest już 25 wydanie magazynu „Design Alive”. Hasło najnowszego wydania brzmi „Zasięg”. Inspiracją do nadania tego tytułu były refleksje o jego źródłach i sile multiplikowania.

Witając się z Wami wiosennie, z przyjemnością przedstawiam Gosię Sobiczewską – projektantkę mody, która od tego numeru urozmaici nasze łamy swoim felietonem „Odlot”. Zapowiada się kosmicznie, bo zasięg jej rakiety pozwala widzieć horyzont wręcz okrągłym. Jednak autorka koniec końców wraca z orbity, by twardo stanąć na ziemi i za pierwszym zamachem rozprawić się z zarówno błogosławionym, jak i przeklętym zasięgiem Wi-Fi. Nie jest to bynajmniej jedyne spojrzenie na temat 25. numeru.

Od razu odsyłam Was do wywiadu z projektantką Mają Ganszyniec, stanowiącej dla mnie przykład takiego dobrego „zjawiska”, które dzięki skali, z jaką działa, ma szansę wprowadzać zmiany w rzeczywistości. Dzięki niej dowiecie się, jak modyfikować przyzwyczajenia konsumenckie, by były bardziej ekologiczne, oraz dlaczego warto odmawiać w kawiarniach podawania plastikowej rurki do napoju. Jeśli zaś o napojach mowa – Megi Malinowska, w pochwale rytuałów, zachęca do łyczka herbaty wprost z termosu. Z kolei Monika Brauntsch w swoim „Przewodniku” zastanawia się, czy jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić rozmach, z jakim w Kazachstanie rozwija się architektoniczna ekstrawagancja, Mateusz Bielesz zabierze Was na spacer po niezwykłym wrocławskim – zobaczcie projekt WuWa, a dzięki Olivierowi Lacrouts podglądniemy niebanalny, mediolański apartament , zainspirowany kosmopolityczną myślą charakteryzującą estetykę początku XX wieku w Europie.

Marek Warchoł w „Rozmówkach architektonicznych” snuje rozważania nad snami o rewolucyjnej demokratyzacji przestrzeni, a Dorota Stępniak w dziale „Mocne plecy” kontestuje masowe produkty. Zobaczcie też, kto został laureatem Design Alive Awards!

Prócz sporej dawki refleksji przygotowaliśmy dla Was, jak zawsze, garść inspiracji z różnych dziedzin: mody, sztuki czy wyposażenia wnętrz. W tym numerze znajdziecie również wybór ważnych wydarzeń, które na nas czekają wiosną, oraz niebanalnych miejsc polecanych przez Kasię Andrzejczyk-Briks.

Zasięg, jak definiuje to Wikipedia, to obszar występowania lub działania jakiegoś zjawiska albo czyjegoś wpływu. Zachęcamy więc – bądźcie w naszym zasięgu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W duecie siła!

W duecie siła!

Warszawa | 20 grudnia 2022

Nowy „DA” jest o relacjach zawodowo-prywatnych. Temat przewodni: Duety!