Posiedzieć w… Orlim Gnieździe

eindhoven | marcin mońka

8 lipca 2014 | Design | Rzeczy |

Kto raz spróbował pracy z naturalnymi surowcami, pozostaje im wierny na długo. Tak przynajmniej dzieje się w przypadku Florisa Wubbena, który choć zmienia formy i przedmioty, wciąż posługuje się strukturami zaobserwowanymi w naturze.

Jeden z najnowszych projektów holenderskiego twórcy jest siedzisko pod swojsko brzmiącą nazwą Eyrie Bench, czyli Orle Gniazdo. – Zawsze pracowałem z naturalnymi materiałami, od zawsze też jestem zafascynowany strukturami jakimi posługuje się natura. Orle Gniazdo jest więc taką moją odą do tych wszystkich naturalnych konstrukcji – przyznaje Floris Wubben.

Jego siedzisko to rzeczywiście przykład na zaadoptowanie naturalnej architektury do ludzkich potrzeb i aktywności. Jest w całości wykonane z drewna, i podobno wygodne. Tak przynajmniej twierdzą goście tegorocznej edycji Tygodnia Designu w Mediolanie, gdzie Orle Gniazdo zostało zaprezentowane po raz pierwszy. Towarzyszyło ekspozycji „Zielona Wyspa – holenderski design dla nowych ogrodów miejskich”.

Trudno przypuszczać czy takie rozwiązanie przyjęłoby się w Polsce, choć obecność orlich inspiracji rodakom raczej powinna przypaść do gustu. Może więc latem warto rozejrzeć się po coraz bardziej zielonych polskich miastach, może dostrzeżemy gdzieś i nowe pomysły Wubbena.

Więcej: www.floriswubben.nl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: