Pełna równowaga

Nic tak nie dodaje życiu smaku, jak dobra kuchnia i bliscy nam ludzie. Z takiego założenia wyszli młodzi właściciele mieszkania na Kreuzbergu w Berlinie, którzy zaprosili Kasię Kronberger ze Studio Bosko do stworzenia przestrzeni sprzyjającej zarówno wspólnemu gotowaniu, jak i spotkaniom ze znajomymi.

117-metrowe mieszkanie w kamienicy z 1900 roku wymagało pełnego remontu. Tak stan pozwolił projektantce zaprojektować nie tylko wyposażenie wnętrz, ale także część elementów architektury mieszkania.

– Wymieniliśmy parkiet, okna, łazienki, przesunęliśmy niektóre ściany, by poprawić proporcje i funkcjonalność pomieszczeń. Usunęliśmy także ścianę między kuchnią a pokojem dziennym oraz dodaliśmy sztukaterię gipsową wykonaną starymi rzemieślniczymi metodami – wspomina Kasia Kronberger.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Zarówno dla projektantki, jak i właścicieli ważne było podtrzymanie historycznego charakteru budynku w nowej aranżacji.  W całym mieszkaniu, obok klasyki designu, znalazły się jednak również elementy współczesne i wykonane na miarę.

Ton całej przestrzeni nadał projekt granatowej kuchni z modernistyczną nutą – to tu skupia się centrum rodzinnego życia. Zabudowę kuchenną uzupełnia mobilna wyspa kuchenna, służąca również jako kwietnik i schowek na wino. Sprytnie zastosowane kółka pozwalają elastycznie zarządzać przestrzenią w zależności od potrzeb, zaś klimatyczny akcent stanowi wykorzystanie drewna tekowego, z połowy ubiegłego wieku, do stworzenia jej obudowy.

Sypialnię połączoną z łazienką zaprojektowano tak, aby stanowiła spokojne schronienie po długim dniu. Punktem wyjścia dla wystroju stał się zabytkowy fotel, ulubieniec właścicielki. Korzystając z komfortowej ilości przestrzeni w tym pomieszczeniu, za łóżkiem wprowadzono dodatkową ściankę tworząc niewielką, lecz użyteczną garderobę.

Główna łazienka stanowi kompromis pomiędzy potrzebami pani, a pana domu. Króluje tu symetria i ład, które dopełnia wykonana na miarę szafka pod umywalkami, z bejcowanego dębu, która pozwoliła komfortowo pomieścić zarówno jej, jak i jego przybory toaletowe.

Studio Bosko

Założone przez Kasię Kronberger Studio Bosko ma swoją siedzibę w Poznaniu oraz w Berlinie. Projektantka studiowała Prognozowanie Trendów na Polimodzie we Florencji, Przedsiębiorczość na ESADE w Barcelonie oraz Socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również liczne kursy w zakresie projektowania m.in. na Central Saint Martins czy u amerykańskiej projektantki Kelly Wearstler. Karierę rozpoczęła w branży modowej i prognozując trendy. Dzięki różnorodności zdobytych doświadczeń jej projekty cechuje szeroka interdyscyplinarność, a w centrum uwagi zawsze stoi klient. Projekty Studio Bosko często zaczynają się od kuchni. W wielu z nich sięga po klasyki designu starając się dopasować wnętrze do historycznego dziedzictwa okolicy. W Berlinie, prócz studia projektowego prowadzi również restaurację The Table.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile