Oto najnowszy magazyn „DA Home” – trzecie wydanie specjalne „Design Alive” poświęcone wnętrzom

Oto najnowszy magazyn „DA Home” – kolejne, trzecie wydanie specjalne „Design Alive” o wnętrzach. W numerze prezentujemy kilka miejsc stworzonych od nowa, jednak głównym jego tematem są te istniejące już od dawna, które zyskały nowe oblicze – nie tylko wizualne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Powstały z umiłowania niedoskonałości i niepowtarzalnego charakteru murów nadgryzionych zębem czasu. Otwieramy dla Was drzwi domów w Turynie i Barcelonie, ale i tych rodzimych: z podwarszawskiej Radości czy położonych nad Bałtykiem. To doskonałe aranżacje – inspirujące, przemyślane, ciekawe i piękne.

Udajcie się z nami w podróż do Barcelony, by docenić koncept pracowni Flores & Prats, która starej sali weselnej nadała nowe funkcje, tworząc tam teatr i szkołę aktorską – Sala Beckett. Ucieczkę od rzeczywistości zapewni Juvet Hotel, norweska samotnia, gdzie intencją twórców było stworzenie przestrzeni umożliwiającej obserwację przyrody. Wysmakowany koncept z nutką morskiej bryzy – Fanaberię – autorstwa PB Studio doceńcie zaś w rodzimym Sopocie.

Zobaczcie również, jak można zaaranżować nowoczesne miejsce pracy. Doceńcie fantastyczny projekt pracowni Squire and Partners, która podejmując się adaptacji podupadłego, edwardiańskiego domu handlowy w Brixton wzbiła się na wyżyny rewitalizacyjnej powściągliwości. Zanurzcie się w zmysłowych przestrzeniach krakowskiego sklepu Jeju. Wstąpcie na chwilę do naszej bielskiej siedziby – niezmiennie zachwyca nas nasz nowy dom. A potem jedźmy dalej, do Amsterdamu, żeby w starej zajezdni tramwajowej zjeść śniadanie, skorzystać z wydzielonej przestrzeni do pracy i gdzie wieczorem można po prostu poimprezować.

Zapraszamy Was do pobujania w obłokach. Tego właśnie doświadczyć możecie w kultowym hotelu Ještěd, ikonicznej budowli od dziesięcioleci zaskakującej z nienaganną, proporcjonalną sylwetką i nowoczesnym wyglądem.

Na koniec rzut okiem na sylwetkę Ettore Sottsassa, jedną z najbardziej wpływowych postaci XX-wiecznej sceny designu, twórcy ikonicznych, postmodernistycznych elementów wystroju wnętrz. Zobaczcie również, jak współcześni twórcy inspirują się jego pracami.

Magazyn można kupować od 21 maja w salonikach prasowych. Dostępny jest też w naszym sklepie, z bezpośrednią dostawą do domu: tutaj

no images were found

Powiązane artykuły:

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Wiosenny numer „DA” już w sprzedaży. Rozpoczynamy świętowanie naszych 10. urodzin!

Na urodziny

Bielsko-Biała | 13 marca 2019

Już jest: świeży, nowy, wiosenny. Magazyn „DA" nr 29.