Dwa poziomy modernizmu

W ostatnich miesiącach Żoliborz rozkwita zachwycającymi realizacjami wnętrz. Ta, którą zaprezentowała pracownia Kael Architekci nie wyłamuje się z szeregu. Aranżacja dwupoziomowego apartamentu powstała dla pary młodych właścicieli, którym bardzo zależało na nietuzinkowym podejściu do modernizmu.

Zdecydowanym atutem całego mieszkania jest otwarta przestrzeń, w której na 160 m kw. podział na poszczególne strefy wyznacza przemyślana zabudowa i meble. Mieszkanie jest również doskonale doświetlone, dzięki licznym oknom wychodzącym na różne strony świata.

Strefę sypialnianą z łazienką oraz garderobą od części dziennej oddziela przesuwny szklany panel, który zapewnia prywatność bez poczucia zamknięcia. Tuż obok znajduje się strefa jadalniana oraz kuchenna, której granice wydziela funkcjonalna zabudowa, w której ukryto sprzęt AGD oraz niezbędną przestrzeń do przechowywania.

Magazyn Design Alive

NR 45 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Część pełniąca funkcję salonu wyróżnia się podwójną wysokością oraz dwukondygnacyjnym przeszkleniem – dzięki antresoli znajdującej się piętro wyżej. Prowadzące na nią minimalistyczne kręcone schody dodają całemu wnętrzu charakteru, ale pozwoliły także zaoszczędzić sporo miejsca.

Drugi poziom apartamentu pełni głównie funkcję prywatnej strefy relaksu oraz przestrzeni do pracy. Udało się tu również wygospodarować przestrzeń na wygodną saunę z widokiem na panoramę Warszawy widoczną przez lustro weneckie.

Całą przestrzeń wyróżniają zaokrąglone krawędzie oraz oryginalnie wyglądające meble. Uwagę zwraca również wielkoformatowy mural uznanego artysty występującego pod pseudonimem Chazme.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ze stolicą u stóp

Ze stolicą u stóp

Warszawa | 21 września 2023

Look Up, czyli najnowsze miejsce ewentowe na dachu stolicy projektu MIXD