Nowoczesność z nutką vintage

Na poddaszu zabytkowej kamienicy na Starym Mokotowie króluje nowoczesność z nutką vintage. Projekt autorstwa Eweliny Pik i Marii Biegańskiej z pracowni Modullar powstał z myślą o młodej rodzinie, której zależało na dużej ilości światła i otwartej przestrzeni, w swobodnej stylistyce odpowiadającej charakterowi dzielnicy.

Przed rozpoczęciem remontu właściciele, małżeństwo z dorastającym dzieckiem, postanowili na rok zamieszkać na dwupoziomowym poddaszu, aby dokładnie zrozumieć swoje potrzeby i przemyśleć jak najlepiej zaaranżować poszczególne strefy.

Jednym z pierwszych kroków było otwarcie i doświetlenie 140-metrowej przestrzeni. Architektki usunęły zbędne ściany działowe, odsłaniając m.in. drewniane belki konstrukcyjne, które odrestaurowały olejując je. Zdecydowały się również na rezygnację z osobnej kuchni na rzecz dużej, otwartej strefy dziennej, łączącej kuchnię, jadalnię i miejsce do pracy.

Uwagę przykuwaj metalowe schody w odcieniu bordo, zaprojektowane na zamówienie.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Najwięcej czasu pochłonęła aranżacja, w którą osobiście zaangażowali się właściciele. Miało być lekko, bez nachalnych kolorów i połysku – dotychczasowy wystrój, obfitujący w marmury i stiuki, powstał w latach 90.

Stopniowo pojawiały się kolejne pieczołowicie wyszukiwane elementy, takie jak dywan przywieziony z Berlina, kolekcjonerskie plakaty czy szafki nocne – zdobycz właściciela.

– Tego rodzaju mieszkania nie urządza się w kilka miesięcy. To naturalna ewolucja – podkreśla Ewelina Pik.

Projektantki ze studia Modullar zadbały również o nowoczesne udogodnienia, takie jak ukrycie sprzętu RTV w ścianie oraz dyskretne ulokowanie pralki i suszarki za białym panelami.

Modullar

Maria Biegańska i Ewelina Pik, projektantki wnętrz z wykształcenia i pasji, prowadzą pracownię Modullar od 2009 roku. Harmonia w projektowanych wnętrzach jest dla nich kluczowa. Każdego inwestora traktują indywidualnie, poświęcając mu maksimum uwagi i czasu. Wierzą, że dobrze zaprojektowane wnętrze wspiera codzienne funkcjonowanie domowników, a ich celem jest osiągnięcie wymarzonego efektu dla każdego klienta.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage z humorem

Vintage z humorem

Warszawa | 8 maja 2024

Odwiedzamy kamienicę na warszawskim Nowym Świecie projektu Ryzy Studio

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!