Nie tylko dla seniorów

Nazywany jest projektantem przedmiotów osobistych. Prowadzona przez niego duńska marka Anker’s Point kwestionuje doczesny stan i sposób życia, szukając wciąż nowych możliwości.

Anker Bak z wykształcenia jest stolarzem i projektantem mebli. Twierdzi, że jego misją nie jest tworzenie nowych produktów, a tych, które mają sens i są przydatne jemu, użytkownikowi oraz ogółowi społeczeństwa. Potrzeba realizacji PointAid była czymś naturalnym. Po obserwacji swoich dziadków Bak zauważył niedogodności, z jakimi na co dzień muszą się borykać starsi ludzie. Postanowił więc sam przygotować rozwiązanie – atrakcyjne estetycznie produkty usprawniające życie.

Przebywając z 89-letnim dziadkiem projektant zauważył, jaką trudność sprawia mu siadanie oraz wstawanie. Podobna sytuacja przytrafiać się może w toalecie, dlatego też MK to praktyczna konstrukcja usprawniająca poruszanie się. Drewnianą ramą łatwo regulować wysokość. Znajdzie się na niej miejsce na papier toaletowy, ale i przestrzeń na podręczne drobiazgi lub gazetę.

Z kolei 91-letnia seniorka rodu wstydziła się wyjść na spacer bądź imprezę ze swoimi kulami, uważając je za nieatrakcyjne. MB to ekologiczna, gdyż wykonana z jednego kawałka drewna, stabilna podpórka. Konsultowana wcześniej z fizjoterapeutami nie tylko odciąża ramiona, ale i posiada wolną przestrzeń na stopę – w razie gdyby nadarzyła się okazja do dłuższego postoju.

Więcej na: www.via.dk

mk_designalive6

mk_designalive9

mb_designalive1

mb_designalive4

mb_designalive101

Powiązane artykuły: