Na wysokościach

Takie widoki z przydomowego balkonu należą do rzadkości. Z mieszkania na osiemnastym piętrze najwyższego budynku w centrum Poznania rozpościera się perspektywa na zachodnią część miasta, aż po horyzont. Za aranżacje wnętrza, która nie konkuruje, lecz wpisuje się w tę panoramę, odpowiada architekt Adam Wierciński.

Punktem wyjściowym projektu było poprawienie funkcjonalności na 65 m kw. oraz uwolnienie szklanej fasady na całej szerokości mieszkania.

Pomocnym rozwiązaniem okazały się panele przesuwne, dzięki którym można tworzyć różne scenariusze otwartej i prywatnej przestrzeni. Ich funkcjonalnym, a zarazem estetycznym dopełnieniem są zaprojektowane przez Adama Wiercińskiego autorskie meble i detale stworzone ze stali w połączeniu z kamieniem, dębem naturalnym i szkłem. Wykonano je jako pojedyncze egzemplarze, przy zaangażowaniu lokalnych rzemieślników, co sprawiło, że wnętrze nabrało niepowtarzalnego charakteru.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Stonowane, jasne tło zestawiono ze wzorami naturalnego dębu i graficzną czarną kratką w postaci płytek ceramicznych, które występują na fragmentach ścian oraz w formie cokołów przy podłodze.

Z tej wysokości zachód słońca można obserwować do ostatniej minuty a ciepłe, pomarańczowe światło dociera do najdalszych zakątków mieszkania. Aby podkreślić jego barwę, tylną ścianę kuchni pokryto naturalnym, wzorzystym granitem, który zmienia się wraz z porą dnia, a przez swój format i kolory wpływa na przestrzeń niczym wielki obraz.

Za przykłady bardziej konwencjonalnej sztuki posłużyły natomiast prace Piotra Kurki, Leszka Knaflewskiego oraz zamówiony u Nikodema Szpunara tryptyk nawiązujący do wybranych kolorów mieszkania.

Na oświetlenie składają się natomiast uznane klasyki i kształty od Gubi, DCW editions, Andtradition i polskiej marki Chors.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną