Na wysokościach

Takie widoki z przydomowego balkonu należą do rzadkości. Z mieszkania na osiemnastym piętrze najwyższego budynku w centrum Poznania rozpościera się perspektywa na zachodnią część miasta, aż po horyzont. Za aranżacje wnętrza, która nie konkuruje, lecz wpisuje się w tę panoramę, odpowiada architekt Adam Wierciński.

Punktem wyjściowym projektu było poprawienie funkcjonalności na 65 m kw. oraz uwolnienie szklanej fasady na całej szerokości mieszkania.

Pomocnym rozwiązaniem okazały się panele przesuwne, dzięki którym można tworzyć różne scenariusze otwartej i prywatnej przestrzeni. Ich funkcjonalnym, a zarazem estetycznym dopełnieniem są zaprojektowane przez Adama Wiercińskiego autorskie meble i detale stworzone ze stali w połączeniu z kamieniem, dębem naturalnym i szkłem. Wykonano je jako pojedyncze egzemplarze, przy zaangażowaniu lokalnych rzemieślników, co sprawiło, że wnętrze nabrało niepowtarzalnego charakteru.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Stonowane, jasne tło zestawiono ze wzorami naturalnego dębu i graficzną czarną kratką w postaci płytek ceramicznych, które występują na fragmentach ścian oraz w formie cokołów przy podłodze.

Z tej wysokości zachód słońca można obserwować do ostatniej minuty a ciepłe, pomarańczowe światło dociera do najdalszych zakątków mieszkania. Aby podkreślić jego barwę, tylną ścianę kuchni pokryto naturalnym, wzorzystym granitem, który zmienia się wraz z porą dnia, a przez swój format i kolory wpływa na przestrzeń niczym wielki obraz.

Za przykłady bardziej konwencjonalnej sztuki posłużyły natomiast prace Piotra Kurki, Leszka Knaflewskiego oraz zamówiony u Nikodema Szpunara tryptyk nawiązujący do wybranych kolorów mieszkania.

Na oświetlenie składają się natomiast uznane klasyki i kształty od Gubi, DCW editions, Andtradition i polskiej marki Chors.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Biały dom

Biały dom

Poznań | 19 stycznia 2023

Każdy detal jest tu przemyślany a zbędne ozdobniki zastąpił czysty funkcjonalizm

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki