Na fali harmonii

Ciepło i z umiarem. Ta przestrzeń koi i wprowadza do życia harmonię. Właśnie tak mieszka architektka wnętrz Magdalena Gajda prowadząca w Krakowie pracownię Gaja Architektura Wnętrz.

Bazą aranżacji stały się naturalne materiały ze znaczącą przewagą jasnego drewna. Aby ją nieco ożywić architektka zdecydowała się wprowadzić również motyw wody, przejawiający się w postaci beży wpadających w odcienie szarości, bieli i odcieni niebieskiego. W wielu miejscach zauważymy także powtarzające się linie prowadzone po łuku, nawiązujące do fal oceanu.

– Do zaprojektowania takiego wnętrza zainspirowały mnie moje podróże po krajach śródziemnomorskich. Bardzo dobrze czuję się w surowych wnętrzach z miękkimi dodatkami. Mieszkanie urządzone w takim stylu to dla mnie azyl. Wtedy odpoczywam od miejskiego hałasu, wyciszam się i relaksuję – mówi Magdalena Gajda.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Szczególnie dużo uwagi architektka przyłożyła do tego, aby wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia aranżacji na 55 metrach były naturalne.

– Te materiały oddychają, sprawiają, że przestrzeń jest bardziej harmonijna i dodają energii – tłumaczy. – W tak wykończonych wnętrzach bardziej odpoczywamy, chronimy się przed nadmiarem bodźców zewnętrznych. Pamiętajmy, że człowiek najlepiej wypoczywa z naturą.

W salonie, połączonym z otwartą kuchnią, główną rolę odgrywa sofa polskiej marki Befame skomponowana z fotelem Lungo. Znajdujący się tuż obok, w części jadalnej, drewniany stół oraz krzesła wykonane w stylu vintage zapraszają do długich rozmów z przyjaciółmi. Na szczególną uwagę zasługuje tu jednak kuchnia. Wzrok przyciąga frezowany front wyspy kuchennej oraz niebieskie, ręcznie wykonane płytki z pracowni CahaArt.

Z salonu do sypialni prowadzą szklane, przesuwne drzwi. W tej części mieszkania śródziemnomorska swoboda ustępuje surowości stylu japandi, wszystko po to, aby można się było jeszcze lepiej wyciszyć i medytować. Ciekawym zabiegiem jest tu m.in. pokrycie ścian tynkiem glinianym, z którym harmonijnie komponują się lniane dodatki.

W ostatnim z pomieszczeń, łazience, króluje prostota, na którą składa się połączenie płytki kamiennej z drewnem. Finezyjną nutę wprowadza jedynie łukowaty detal szafki pod umywalką i lampy przypominające krople wody.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Krakowski spleen

Krakowski spleen

Kraków | 8 grudnia 2022

Zaglądamy do mieszkania architektki Klary Ostrowskiej w Domu Aleksandrowiczów

W neutralnym tonie

W neutralnym tonie

Kraków | 21 października 2022

Apartament na krakowskim Podgórzu onieśmiela widokiem za oknami

Delikatna gra pustki

Delikatna gra pustki

Kraków | 12 października 2022

Na 64 metrach krakowskiego mieszkania królują gra świateł oraz... pustka