Można się zgłaszać do Top Design Award 2013

poznań | ŁP

16 stycznia 2013 | Design | Ludzie | Wydarzenia |

Do 21 styczna można zgłaszać swój udział w Top Design Award – konkursie, towarzyszącym wydarzeniu Arena Design 2013. Produkty do konkursu można zgłaszać w obrębie 14 grup tematycznych, obejmujących praktycznie wszystkie sfery kultury materialnej: przestrzeń domowa, kuchnia, łazienka i wellness, biuro, przestrzeń publiczna i ogrody, oświetlenie, media i sprzęt elektroniczny, motoryzacja i transport publiczny, nauka i medycyna, przemysł i rzemiosło, rozrywka i sport, tekstylia domowe i artykuły dekoracyjne, wyposażenie wnętrz, moda i akcesoria.Do 21 styczna można zgłaszać swój udział w Top Design Award – konkursie, towarzyszącym wydarzeniu Arena Design 2013. Produkty do konkursu można zgłaszać w obrębie 14 grup tematycznych, obejmujących praktycznie wszystkie sfery kultury materialnej: przestrzeń domowa, kuchnia, łazienka i wellness, biuro, przestrzeń publiczna i ogrody, oświetlenie, media i sprzęt elektroniczny, motoryzacja i transport publiczny, nauka i medycyna, przemysł i rzemiosło, rozrywka i sport, tekstylia domowe i artykuły dekoracyjne, wyposażenie wnętrz, moda i akcesoria. W konkursie mogą wziąć udział zarówno producenci, jak i projektanci z seryjnie produkowanymi wzorami, które są na rynku nie dłużej niż dwa lata lub zostaną wprowadzone do produkcji w roku 2013.

Celem konkursu jest wyróżnienie producentów, którzy w poszukiwaniu swojej drogi do sukcesu, dostrzegają potrzebę inwestowania w dobre, ergonomiczne wzornictwo. Wychodząc z założenia, że design to wszystko, co zostało zaprojektowane z myślą o człowieku i podniesieniu jakości jego życia, organizatorzy – Międzynarodowe Targi Poznańskie, chcą zwrócić uwagę na potrzebę współpracy producenta z projektantem. Taka kooperacja pozwala na stworzenie przedmiotów o optymalnych parametrach, pozwalających w pełni zaspokoić oczekiwania odbiorców przy jednoczesnym uwzględnieniu tak kluczowych kwestii, jak choćby opłacalność zastosowania konkretnych technologii czy materiałów.

Wzrost świadomości konsumenckiej i konkurencyjności na rynku zmusza przedsiębiorców do produkowania wysokojakościowych, a przy tym produkowanych w sposób ekonomiczny i dostępnych szerokiemu gronu odbiorców produktów. Przyglądając się liście laureatów Top Design Award, łatwo jest stwierdzić, że dobry projekt może dziś stanowić receptę na osiągnięcie wysokiej pozycji na rynku i na wyróżnienie się wśród konkurencji. Nagrodzone produkty są dowodem na to, że dobre wzornictwo to większa sprzedaż, a co za tym idzie – większy zysk. Sukces, który osiągnęły pokazuje, że dobre wzornictwo się sprzedaje. Wśród firm, których produkty mogą poszczycić się znakiem Top Design Award, są: Hansgrohe, Thonet, Balma Design, Zelmer, Vox Industrie, PROFIm, Bymorritz, Fun Factory, Schattdecor, Marmorin, Manufaktura Ceramiczna Krystyna Kaszuba-Wacławek, Flügger, Kettal, Grohe, Klafs czy Solaris Bus & Coach.

Szczegółowe informacje o warunkach udziału, kryteriach oceny i procedurach zgłoszenia produktu do konkursu znaleźć można na stronie: www.arenadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio

Zdrowie dzięki wodzie

Zdrowie dzięki wodzie

Mediolan | 27 kwietnia 2024

Niezwykłe połączenie wody z architekturą: Grohe SPA na Milan Design Week

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną