Minimalizm do wynajęcia – wakacyjne apartamenty na warszawskiej Pradze

Pandemia zmusiła nas do modyfikacji planów urlopowych. Zyskały na tym krajowe atrakcje, wybierane nie tylko na wakacyjny cel podróży, lecz również jako możliwość zmiany otoczenia w dobie zdalnej pracy. Thisispaper studio stworzyło dwie propozycje mieszkaniowe, które warto rozważyć podczas poszukiwań pięknych wnętrz do relaksu.

Dwa mieszkania – o nazwach K916 i K907 – mieszczą się w pochodzącym z 1903 roku magazynie drukarskim na warszawskiej Pradze. Projekty są odpowiedzią na otaczający nas chaos co szczególnie rezonuje w aktualnych okolicznościach. Minimalistyczny wystrój oraz prosty, pudełkowy charakter sprzyjają wyciszeniu. Zestawione z betonową strukturą elementy drewniane ze sklejki i kantówki sosnowej dodają wnętrzu ciepła i przytulności. Pomalowano je na biało, a następnie zaolejowano naturalnymi olejami co rozjaśniło dominującą szarość wnętrz. Ozdobę stanowią jedynie delikatne akcenty mosiądzu, chromu i porcelany. Największą zaletą obu mieszkań jest ich wysokość – 4,25 m oraz 4,75 m – która sprzyja stworzeniu dodatkowej przestrzeni użytkowej na antresoli. Na niewielkim metrażu udało się zmieścić salon, kuchnię, sypialnię i łazienkę.

Choć mieszkania są na pozór identyczne – różnią je istotne detale. W mieszkaniu K907 zamiast podłużnych listew do stworzenia pudełkowej struktury łączącej sypialnię na antresoli z pomieszczeniami na dole wykorzystano gładkie panele ze sklejki sosnowej. Nie ma tu zbyt wielu mebli, za to te, które są dobrano z najwyższą starannością. W mieszkaniach znajdziemy więc awangardowy fotel norweskiego projektanta Terje Ekstrom, geometryczne krzesła do jadalni Hayo Gebauer, sofę projektu Mai Ganszyniec jak również masywny stolik kawowy Philippe’a Malouina.

Więcej na: www.studio.thisispaper.com www.aplace.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Proste formy

Proste formy

Warszawa | 23 listopada 2022

Naturalne, ponadczasowe materiały i szczypta wabi sabi na Żoliborzu

Dwa poziomy modernizmu

Dwa poziomy modernizmu

Warszawa | 18 listopada 2022

Miało być przede wszystkim nietuzinkowo. Zaglądamy do apartamentu na Żoliborzu!

Na stołecznych Filtrach

Na stołecznych Filtrach

Warszawa | 16 listopada 2022

Tak mieszka aktorka Erika Kaar wraz z mężem, adwokatem Maciejem Bielskim