Zamieszkać w Żelazku

W znanej poznańskiej kamienicy Żelazko mieści się mieszkanie zaprojektowane przez architektów z pracowni Mili Młodzi Ludzie. Zgodnie z prośbą właścicieli, projekt 55-metrowego lokum w centrum miasta stawia na wysokiej jakości materiały, odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu.

W pomieszczeniach zastosowano stonowaną paletę barw – biele, beże, piaskowe płytki. Na ścianach zastosowano dekoracyjną masę, idealnie komponującą się z orzechową zabudową kuchenną.
 
Układ mieszkania jest prosty i stawia na funkcjonalność. Zabudowy w strefie dziennej i sypialniach zamknięte są w spójnych ciągach, a reszta przestrzeni zakomponowana jest aranżacjami z wolnostojących mebli.

Centrum strefy dziennej stanowi wyspa o nieregularnym kształcie i prosty w formie stół,  uzupełnione wykonaną na zamówienie lampą. W kuchni wybrano też zabudowę z ciemnego drewna, która wprowadza wizualny porządek. Łazienkę ożywia żółty sufit i wzorzyste kafelki dopełnione złotymi elementami. Mili Młodzi Ludzie zadbali o to, by wszystkie elementy ze sobą współgrały, wprowadzając przytulną atmosferę.

Pracownia Mili Młodzi Ludzie została założona w 2012 roku. Jej trzon stanowią Lech Moczulski i Przemysław Nowak. Projektanci starają się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni, takie jak naturalne materiały i elementy budynku czy stare meble właścicieli. Współpracują zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjonalnymi, m.in. Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP czy deweloperami.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną