Milano Preview: Z ziemi angielskiej do włoskiej. Przez Polskę

Mediolan | RED

13 kwietnia 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy | Styl życia | Wydarzenia |

Edit by Designjunction to nie tylko prezentacje z udziałem ponad 25 marek z całego świata. To także możliwość wymiany myśli i poglądów na temat tego, co najważniejszego wydarzyło się w designie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Patronat medialny nad Edit by Designjunction sprawuje „Design Alive”.

Edit by Designjunction to nie tylko prezentacje z udziałem ponad 25 marek z całego świata. To także możliwość wymiany myśli i poglądów na temat tego, co najważniejszego wydarzyło się w designie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Patronat medialny nad Edit by Designjunction sprawuje „Design Alive”.

W 2011 roku w czasie London Design Festival pojawiła się nowa strefa Designjunction. Od razu wzbudziła zachwyt. Bo najlepszy design pokazano we wspaniałych wnętrzach dawnej zajezdni tramwajowej. Rok później było jeszcze lepiej – wspaniałe meble i doskonałe potrawy zlokalizowano w dawnej londyńskiej sortowni pocztowej. Teraz strefa Designjunction przenosi się do Włoch. W czasie mediolańskich wydarzeń pojawi się w niezwykłych wnętrzach dawnej hali sportowej La Pelota przy Via Palermo, w samym sercu ekskluzywnej dzielnicy Brera, gdzie swoje showroomy mają najznamienitsze marki. – Mediolan jest najważniejszym miejscem spotkań światowego projektowania, a my chcemy być w samym centrum tych wydarzeń – mówi Deborah Spencer, dyrektor Designjunction.

Na Edit pojawią się: Modus, Extremis, No Early Birds / Per Söderberg, Channels, Mabeo, Ercol, Feliz, Innermost, Nevvvorks, Material Lab, Atelier Areti, Case, Utopia & Utility, Vessel Gallery, Sefar, Tokio, Christopher Farr, designlink.pl, Bent Hansen, Studio Lievito, Melin Tregwnyt, Forza Tappeti exhibition, Kalmar Werkstätten, Brose & Fogale, Massless i tokyobike. Wiele z nich pokaże swoje nowe produkty, często będące efektem współpracy pomiędzy markami.

I tak „No Early Birds” Pera Söderberga to nową gamę akcesoriów do domu towarzyszących pełnej kolekcji mebli: stołków, ławek, krzeseł, stołów i lamp. Większość powstaje z surowców (m.in. mosiądzu), pozyskiwanego w Szwecji.

Z kolei Utopia & Utility zaprezentuje Transformed, kolekcję złożoną z kolorowych obiektów (m.in. naczyń) powstałych z ceramiki, szkła i drewna i wykonywanych przez rzemieślników. Marka Feliz objawi się jako producent mebli (stołów czy siedzisk) powstałych z naturalnych włókien, których produkcja jest sterowana komputerowo.

Kolejna zaproszona marka – Mabeo na Edit pojawi się m.in. z siedziskami Kika autorstwa Patricii Urquioli, a Case Furniture zaprezentuje najnowsze projekty meblarskie Mariny Bautier i Samuela Wilkinsona. Nowe meble pokaże również marka Modus, dla której projekty stworzyli: Arik Levy, Shin Azumi, PearsonLloyd, Jonathan Prestwich, Pengelly Design i Michael Sodeau.

Vessel Gallery w Mediolanie pochwali się kolekcją oświetlenia, stworzoną przez Simona Moore’a, a marka Oyuna przybędzie na targi z Travel Collection, domowymi akcesoriami nawiązującymi do współczesnego, często nomadycznego życia.

Na Edit by Designjunction pojawi się także mocny polski akcent – to ekspozycja „Designlink.pl” z udziałem młodych polskich projektantów oraz przewodnik po polskich wydarzeniach na najważniejszych targach meblowych na świecie, który powstał we współpracy z redakcją „Design Alive”.

Organizatorzy zaplanowali także Tokyobike tours, czyli wycieczki rowerowe po Brera Design District, które poprowadzą projektanci, zapraszając do najbardziej intrygujących miejsc w tej mediolańskiej przestrzeni. W środę 10 kwietnia 3-godzinną wycieczkę poprowadzi Duncan Riches, dzień później w rolę przewodnika wcieli się Max Fraser.

Patronem medialnym wydarzenia Edit by Designjunction jest „Design Alive”.

Więcej: www.thedesignjunction.co.uk

Milano Preview – to cykl „Design Alive”, w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: