Milano Preview: Cappellini i wielkie nazwiska

Mediolan | MAW


25 marca 2013 | Design | Rzeczy | Wydarzenia |

Autorska marka Cappellini podczas 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia) pokaże obiekty, stworzone specjalnie dla niej przez czołówkę światowych projektantów.

Autorska marka Cappellini podczas 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia) pokaże obiekty, stworzone specjalnie dla niej przez czołówkę światowych projektantów.

Włoski brand na iSaloni przygotował trzy nowe meblowe propozycje. Za każdą z nich stoi duża osobowość projektowego. I tak Marcel Wanders, twórca autorskiej marki Moooi, dla Włochów z Cappellini stworzył fotel Dalia, swoimi kształtami przypominający kolorowy kwiat. Do jego powstania wykorzystano włókna szklane, żywicę oraz piankę poliuretanową. Dalia wsparta na metalowej podstawie obrotowej będzie dostępna w różnych wykończeń.

Z kolei Jasper Morrison, regularnie współpracujący z Cappellini przygotował nową odsłonę obrotowych foteli Lotus, wzbogaconego o nowe opcje. Lotus Colour będzie dostępny w matowych wykończeniach w różnych barwach i z użyciem rozmaitych tkanin.

Trzecią z nowych propozycji jest krzesło Trez, którego twórcą jest Zanini de Zanine. Ten obiekt to swojego rodzaju hołd złożony brazylijskiej kulturze. Inspiracją do jego powstania stały się prace rzeźbiarza Amilcara de Castro, znanego z poetyckiego wykorzystywania cięcia i gięcia stali oraz projektanta Joaquim Tenreiro, który w przeszłości tworzył m.in. krzesła z trzema nogami. Eklektyczne krzesło Trez ma więc rzeźbiarską formę, powstało z wycięcia laserowego metalu. Będzie dostępne w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym.

Więcej: www.cappellini.it

Milano Preview – to cykl „Design Alive”, w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Osobisty kod komunikacji

Osobisty kod komunikacji

Mediolan | 28 czerwca 2023

Włoska projektantka Elena Salmistraro sprawia, że obdarzamy przedmioty uczuciami