Meble jak origami

Inspiracja może przyjść nawet, gdy się nudzisz. Aljoud Lootah najpierw złożyła kilka origami z papieru, by następnie zaprojektować limitowaną edycję mebli.

Aljoud Lootah to pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich multidyscyplinarna projektantka. W swoich pracach łączy tradycyjne formy z nowoczesnymi elementami. Minimalistyczne realizacje wielokrotnie zdobywały uznanie na międzynarodowych festiwalach i targach designu. Jedną z ostatnich jest kolekcja Oru. Geometryczne obiekty dekoracyjne inspirowane są starożytną sztuką dekoracyjną. Pewnego razu projektantka zaczęła bawić się popularnymi żółtymi karteczkami, układając z nich origami. Zaobserwowała, że z dwuwymiarowej płaszczyzny łatwo nadać trójwymiarowa głębię.

Współczesna interpretacja dawnej sztuki wzbogacona została o tradycyjne rzemiosło. Drewniane meble wykończone są filcem i miedzią, co nadaje im wyrafinowej prostoty. Oru series składa się z lampy, lustra, krzesła i półki. Każdy wyprodukowano w pięciu egzemplarzach. Ceny wahają się pomiędzy 3,5 tys. a 9,5 tys. dolarów.

Więcej na: www.aljoudlootah.com

aljoud_lootah

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: