Lekkoatleci w materiałach z prezerwatyw [zdjęcia, wideo]

Producent prezerwatyw SKYN, stworzył eksperymentalny strój Skyfeel Apparel dla lekkoatletów. Jest to jedyny w swoim rodzaju konceptualny kombinezon do skoku w dal dla wybranych sportowców. Projekt wykonano z tego samego materiału, który używany jest do produkcji prezerwatyw.

– Koncept czerpie inspiracje z procesów zachodzących w przyrodzie (biomimikra). Dzięki użyciu niezwykle miękkiego materiału strój minimalizuje ograniczenia ciała i pozwala skoczkom w dal zyskać dodatkowy czas w powietrzu. W świecie sportu wyczynowego, lekkoatleci szukają każdego rodzaju przewagi – mówi David Chaker, senior global brand director w firmie Ansell. – Zaprojektowaliśmy specjalny, uszyty na miarę kombinezon dla skoczków w dal, by zbadać możliwości naszego materiału. Chcieliśmy w ten sposób sprawdzić czy zdoła on rzeczywiście poprawić wyniki sportowców. Nasz materiał jest zdumiewająco lekki i doskonale współgra z ruchem ciała. Niesamowite byłoby zobaczyć sportowca ubranego w taki strój podczas zawodów.

Do opracowania stroju marka zaprosiła projektantkę mody konceptualnej Pauline van Dongen, która w swojej pracy wykorzystuje wearable technology. – Co mnie zaintrygowało w materiale Skyfeel, to jego niezwykła elastyczność, superlekkość i jednocześnie ogromna wytrzymałość. Bez względu na to, w jaki sposób go formujesz i dopasowujesz, i tak będziesz czuć się w nim świetnie. Eksperymenty takie jak ten wskazują kierunek rozwoju sportu w przyszłości. Tym projektem podważamy zastany status quo, próbujemy czegoś zupełnie nowego, skłaniamy do innowacji i inspirujemy – mówi van Dongen.

Więcej na: www.ansell.com

skyn_Skyfeel_Apparel_designalive - 9

skyn_Skyfeel_Apparel_designalive - 8

skyn_Skyfeel_Apparel_designalive - 1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nirwana. Dziwne formy przyjemności [zdjęcia]

Nirwana

Winterthur | 31 grudnia 2015

„Nirvana. Strange Forms of Pleasure” w Gewerbemuseum.