Kultowy Fantom jak nowy [zdjęcia]

Na Śląsku znowu działa kultowy klub Fantom. Jego odmiany podjęła się pracownia architektoniczna Medusa Group.

Klub Fantom w nowym wydaniu

I Fantom i Medusa działają w Bytomiu. I klub i pracownia są bardzo znane. Lokal jest kultowy na Śląsku, to jedno z pierwszych miejsc gdzie zaczęli grywać didżeje. Pracownia zasłynęła w Polsce głównie za sprawą ikonicznego już Bolko Loftu stworzonego przez Przemo Łukasika, współzałożyciela Medusy.

Jazz Club Fantom działa od 1998 roku. Dwa lata temu, z uwagi na duży remont całego budynku, musiał zostać zamknięty. Teraz Fantom narodził się w odświeżonej formule. Nowej aranżacji wnętrz podjęła się bytomska pracownia Medusa Group, z którą właściciele współpracowali już wcześniej przy aranżacji Jazz Cafe w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Nowe wnętrze okazało się dla wielu klientów totalnym zaskoczeniem. Industrialne, surowe, a jednocześnie – dzięki odpowiedniemu oświetleniu i meblom z lat 50. – ciepłe i przytulne. Choć są i tacy, którzy z uwagi na surowe, z rozmysłem niewykończone ściany, pytają czy remont, aby na pewno się już skończył.

Przy okazji remontu, właściciele postanowili też odświeżyć menu. O pomoc zwrócili się do zaprzyjaźnionego szefa kuchni chorzowskiej Manany – Przemka Błaszczyka. I tak w nowej karcie znajdziemy sporo dziczyzny – w postaci pasztetu, gulaszu czy pierogów, przepyszne gęsie udo podawane z kaszotto i sałatką z pieczonych buraków czy aksamitną polędwicą z dorsza atlantyckiego. Hitem okazały się też podawane jako przystawki humus oraz kanapka z matjasem.

Więcej: www.jazzclub.pl/fantom

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Warszawski sen

Warszawski sen

Warszawa | 1 kwietnia 2024

Kolejny felieton architekta Przemo Łukasika z cyklu „Bagaż podręczny”