Konkurs: Wygraj ceramikę Kosaka!

| MM

24 lutego 2011 | Rzeczy

Już w czwartek w naszym konkursie mamy do wygrania ceramikę Bogdana Kosaka, znanego śląskiego projektanta i producenta. Zwycięzcy mają szansę zdobyć jeden z trzech przedmiotów powstałych w jego modelarni.

Już w czwartek w naszym konkursie mamy do wygrania ceramikę Bogdana Kosaka, znanego śląskiego projektanta i producenta. Zwycięzcy mają szansę zdobyć jeden z trzech przedmiotów powstałych w jego modelarni.

– Kiedyś miałem takie pragnienie, aby być przynajmniej tak dobry jak Rosenthal – przyznaje Bogdan Kosak. Jego przedmioty już od kilkunastu lat cieszą użytkowników, sam projektant w dorobku ma wiele produktów, które nie tylko można kupić, ale także regularnie podróżują po wystawach i prezentacjach, także za granicą. A czy jest tak dobry jak Rosenthal? – Na to pytanie powinni odpowiadać sobie użytkownicy – dodaje. Projektując nigdy nie zapomina o kilkusetletniej tradycji wytwarzania przedmiotów z porcelany. Od ponad 15 lat prowadzi własną modelarnię ceramiczną.

Bogdan Kosak na konkurs zdecydował się przeznaczyć trzy ze swoich produktów: „Niekoniecznie podstawkę”, salaterkę „Su-min” oraz miodnik.

„Niekoniecznie podstawka” to jeden z bardziej żartobliwych projektów Kosaka. Jak wskazuje nazwa przedmiotu, można go używać jako podstawki, lecz nie jest to jedynie zastosowanie podstawki. – Przedmiot powstał w głównej mierze z myślą o niezobowiązującym prezencie, a ten powinien być niewielki i skromny, ale zarazem atrakcyjny i wykonany ze szlachetnego materiału – przyznaje ceramik. Niekoniecznie podstawka ma średnicę 9,5 cm, i może doskonale funkcjonować jako podstawka pod rozgrzany kubek, ale również jako spodeczek czy pokrywka, a bywa także i… przyciskiem do papieru. Wykorzystać może dwie strony podstawki: pierwsza jest szlifowana, z umieszczonym na niej reliefem wgłębnym. Z kolei druga ze stron jest w całości pokryta szkliwem, i może np. służyć do odkładania łyżeczki.

Z kolei miodnik, który swoim kształtem przypomina zabawkę – ludowego konika wyciętego z drewna, jest naczyniem do podawania miodu z dwoma wylewkami. Jego rola nie ogranicza się jednak tylko do podawania miodu: może służyć również do dozowania lekkich sosów czy śmietany. Miodnik jest tak skonstruowany, że można go, z zależności od potrzeb i używanego w danej chwili wylewu, trzymać z każdej ze stron. Miodnik wykonano z wysokiej jakości porcelitu, stworzono go w kilku kolorach. Stołowy pojemnik na miód ma pojemność 0,25 litra.

W konkursie można wygrać także salaterkę z zestawu stołowego „Su-min”. – W doskonaleniu warsztatu, poszukiwaniu odpowiednich proporcji, pojawiła się ogromna pokusa zrobienia czegoś odmiennego, czegoś co będzie zaprzeczeniem osiągnięć technologii i materiałoznawstwa, a jednocześnie świadomym ich wykorzystaniem nie tylko z całym dobrodziejstwem, ale i ułomnością stosowanych technik – przyznaje ceramik. Sześcioczęściowy zestaw naczyń stołowych został wykonany z twardej i szlachetnej porcelany, przy zastosowaniu metod rzemieślniczych, jest dekorowany miedzią i żelazem.

Uwaga konkurs! Wygraj ceramikę
Aby wziąć udział w czwartkowym konkursie i wygrać któryś z przedmiotów Bogdfana Kosaka, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi nazwa zestawu „Su-min”? Odpowiedzi szukaj na stronie: www.ceramikakosak.pl

Nagrodzimy autorów poprawnych odpowiedzi, którzy wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko i dokładny adres) wyślą je na adres redakcja@designalive.pl w czwartek 24 lutego pomiędzy godz. 12.00 a 13.00.

Nagrody wygrają osoby, których zgłoszenia napłyną jako czwarte, dziesiąte i dziewiętnaste z rzędu (decyduje godzina spłynięcia mejla). Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą być zalogowane w portalu designalive.pl, a także na profilu designalive.pl na Facebooku (http://www.facebook.com/DesignAlive).

Sponsorem konkursu jest Modelarnia Ceramiczna Bogdana Kosaka.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wazon na czele buntu

Wazon na czele buntu

Warszawa | 29 listopada 2023

Nowa galeria designu w stolicy. Kolektyw Glitch Lab otwiera Riot Gallery

Ale fajans!

Ale fajans!

Włocławek | 14 listopada 2023

Multimedialna podróż przez 150-letnią historię włocławskiego fajansu