Kolorowe złudzenia

Turecka projektantka Bilge Nur Saltik po raz kolejny zachwyca wykonaną ze szkła kolekcją. Tym razem są to nietypowe wazony, czy może bardziej osłonki na kwiaty.

Turecka projektantka jest absolwentką Yeditepe University oraz Royal College of Art. Już w czasie studiów pracowała dla Arçelik Design Studio czy marki Tupperware. Jej prace wystawiano na najważniejszych imprezach branżowych, w tym tych londyńskich, mediolańskich oraz w jej rodzinnym Stambule. W 2014 roku otrzymała również nagrodę New Design Britain. Należy także do grona założycieli kolektywu Form & Seek.

Fascynację rzemieślniczą tradycją widać w projektowanych przez Saltik szklanych projektach. Po raz pierwszy wykorzystała zabawę fakturą i tworzone w ten sposób złudzenia optyczne w produkcie OP-light. Następne były naczynia OP-jects. Teraz tę estetykę zaprezentowała także na najnowszych wazonach.

Op-vase to kolekcja nietypowych osłonek kwiatowych. Grube szkło pokryte niepowtarzalnymi cięciami daje ciekawe efekty optyczne. Roślinę niejako zamykamy w szklany obiekt. Gdy umieścimy już w nim kwiat, odnosimy wrażenie, jakby znajdowało się ich tam co najmniej kilka.

Każdy wazon wykonano ręcznie, co pokazuje ich unikatowość. Ceny rozpoczynają się od 350 dolarów.

Więcej na: www.bilgenursaltik.com

opvase_designalive9

opvase_designalive10

opvase_designalive12

opvase_designalive13

opvase_designalive15

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oko dżungli

Oko dżungli

WarsZAWA | 7 grudnia 2015

Nowe wazony Malwiny Konopackiej.