Klasyka w krakowskim wydaniu od pracowni Polyarch

Najnowszy projekt pracowni Polyarch zrealizowano w jednej z Krakowskich kamienic. O kierunku, jaki obrała projektantka Sylwia Dudek, urządzając wnętrze przestronnego mieszkania, zadecydowała historia miejsca.

Początkowo  budynek nie pełnił funkcji mieszkalnej, a w latach 2008-2009 przeszedł generalny remont. – We wnętrzach nie było zabytkowych elementów, stąd wspólnie z inwestorem wiedzieliśmy od samego początku, że to wnętrze musi być bardziej proste i nowoczesne z dodaniem kilku akcentów nawiązujących do historycznej fasady budynku – zauważa projektantka.

Indywidualne podejście

Jednym z elementów, do których odniosła się Sylwia Dudek były piękne duże okna zakończone łukiem. To właśnie w nawiązaniu do nich powstał pięknie frezowany kamień w formie łuków znajdujący się na wyspie kuchennej, królującej w strefie dziennej. Jej  kamienne frezowane elementy płynnie przechodzą w ażurową metalową nogę, która dodaje lekkości, a jednocześnie stanowi podparcie litego, dębowego blatu. Również przy regałach na książki wykonywanych na zamówienie dodano takie elementy na pionowych słupach.

– Klienci byli bardzo zdecydowani i wiedzieli jaki efekt chcą osiągnąć. Dali mi także dużą swobodę zdając się na mój gust – dodaje Sylwia Dudek.

Szczególnie zależało im aby w projekcie pojawiła się podłoga z teak’u. Jako że do materiału trudno było dobrać inne odcienie drewna, zadecydowano, aby większość mebli była jasna i kontrastowała z nim. Sama podłoga stała się bardzo dominującym, drewnianym elementem. Wyjątek stanowi pomieszczenie gabinetu w większości zabudowane drewnianymi panelami wykonanymi we współpracy ze stolarzem.

Meble na zamówienie

– Chciałam, aby w przeciwieństwie do innych pomieszczeń to było w bardzo klasycznym stylu, z dużym regałem na książki posiadającym przesuwną drabinę. Miejscem, w którym będzie można spokojnie przeczytać książkę i się zrelaksować – wspomina projektantka,

Między sypialnią a otwartą łazienką możemy dostrzec szklaną przegrodę, która wpuszcza do pomieszczenia dodatkowe światło. Dzięki zróżnicowaniu faktur stała się ciekawym, dekoracyjnym elementem w tej prywatnej strefie. Uzupełnienie wnętrza stanowią proste i bardziej nowoczesne meble w większości wykonane z welurowych tkanin w ciepłych, wyrazistych kolorach. Wszystkie elementy poza ruchomymi meblami wykonano na zamówienie według indywidualnego projektu.

Więcej na: www.polyarch.pl

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Powiązane artykuły:

Minimalizm w praktyce: Apartament pod Wawelem

Esencja minimalizmu

Kraków | 4 czerwca 2020

Apartament pod Wawelem w wykonaniu pracowni Mus Architects

Massolit Cooks

Massolit Cooks

Kraków | 20 marca 2020

Charakterne bistro w sercu krakowskiego Kazimierza

Dom i pracownia artystów z oknami jak kadry obrazów

Okna jak kadry

Kraków | 9 czerwca 2019

Dom i pracownia artystów projektu studia Piotr Brzoza Architekten.