Klasyk Kowalskich. Wreszcie jest!

Suchy Las | ANGELIKA OGROCKA

31 marca 2015 | Design | Rzeczy |

Gdy w latach 60. Bogusława i Czesław Kowalscy wygrali konkurs na wyposażenie mieszkania dla łódzkich tkaczy, nikt nie spodziewał się, że ich projekty – meblościanki czy segmenty – staną się ikonami peerelowskiej rzeczywistości. Na niektóre ich meble musieliśmy czekać jednak aż po dziś dzień.

To właśnie małżeństwu Kowalskich zawdzięczamy obecne niemalże w każdym mieszkaniu meblościanki czy segmenty. W skład zwycięskiego wtedy, a teraz już ikonicznego, zestawu stworzonego właśnie na potrzeby wspomnianego konkursu wchodziło także krzesło, nazwane po autorze – krzesłem Kowalskiego. Do dziś jednak nie doczekało się wdrożenia. Zmienił to dopiero Nowy Model – organizacja promująca meble polskich projektantów i wskrzeszająca zapomniane lub nieprodukowane dotąd meble.

Krzesło Bogusławy i Czesława Kowalskich zostało wykonane z bukowego drewna, a także giętkiej sklejki oklejonej kasztanowym fornirem. Choć forma projektu jest bardzo prosta, to zachęca do wygodnego odpoczynku.

Cena krzesła to 580 zł. Do kupienia jest również edycja limitowana dziesięciu krzeseł sygnowanych autografem projektantki.

Więcej na: www.nowymodel.org

Powiązane artykuły: