Kinnarps w Poznaniu zmienia lokalizację

Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5 w Poznaniu

Kinnarps, europejski lider rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni pracy, przeprowadza się w Poznaniu do prestiżowej biznesowej lokalizacji w kompleksie biurowym PIXEL. W poznańskim showroomie Kinnarps nie tylko zostaną wyeksponowane produkty marek należących do portfolio grupy, lecz także będą odbywać się spotkania dla klientów, architektów i partnerów biznesowych.

Lokalizacja nowego showroomu w kompleksie biznesowym PIXEL podkreśla podejście Kinnarps do promowania idei nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni pracy oraz pozycję lidera, wyznaczającego kierunki w branży. Blisko 150 m2 ekspozycji wraz z biurem handlowym Kinnarps prezentuje czytelny koncept aranżacyjny opracowany przez architekta Marcina Cieślę.

– Ze względu na usytuowanie lokalu na przeszkolonym parterze, które daje wrażenie dostępności, zależało nam na tym, aby aranżacja przestrzeni była w jak największym stopniu adekwatna do charakteru lokalizacji. Usytuowanie stanowisk pracy bezpośrednio przy oknach miało za zadanie nie tyko odpowiednie doświetlenie miejsc pracy, lecz także podkreślenie otwartości pracującego w Poznaniu zespołu handlowego. W warstwie stylistycznej aranżacji chcieliśmy z jednej strony zachować nieco industrialny charakter wnętrza, a z drugiej uzyskać efekt przytulności i gościnności. To połączenie udało się osiągnąć dzięki trafnemu doborowi wyposażenia z bogatego portfolio produktów oferowanych przez Kinnarps – mówi architekt Marcin Cieśla, autor projektu.

– Poznański showroom Kinnarps ma raczej charakter studia niż butikowej ekspozycji najatrakcyjniejszych elementów oferty. Zgodnie z założeniem wnętrze ma przede wszystkim inspirować, dlatego, aby zachować spójność aranżacji zastosowaliśmy bardzo oszczędną kolorystykę tapicerek i wykończeń – dodaje architekt.

Podział przestrzeni i układ ścian wewnętrznych przełamuje i uatrakcyjnia geometrię pomieszczenia, co umożliwia gościom odkrywanie poszczególnych stref we wnętrzu. Dzięki swojej wielofunkcyjności i elastyczności przestrzeń jest wykorzystana bardzo efektywnie. Poznański showroom zapewnia nie tylko możliwość ekspozycji koncepcji i oferty Kinnarps, lecz także przyjazne miejsce do współpracy z klientami i architektami z centralnie usytuowanym stanowiskiem do pracy projektowej oraz strefą dla chillout z „przenikającą” z zewnątrz zielenią oraz otwartym aneksem kuchennym.

– W dobie Internetu meble można obejrzeć w sieci, ale nic nie zastąpi rozmowy w miłej atmosferze i dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Dlatego nasz nowy showroom w Poznaniu nie jest typową ekspozycją, a stanowi raczej miejsce spotkań i inspiracji. Przy wejściu zlokalizowana jest strefa współpracy z otwartą kuchnią, gdzie w komfortowych warunkach można omówić szczegóły projektu. Do spotkań zdalnych jest przeznaczony pokój do wideokonferencji – wyjaśnia Jarosław Skrzyniarz, Dyrektor Sprzedaży w Regionie Zachodnim.

– Kinnarps jest marką o ugruntowanej pozycji, obecną w Poznaniu już od 20 lat. W całym regionie zachodnim obsługujemy wiele lokalnych i międzynarodowych firm, a chcąc zaprezentować naszym klientom najbardziej aktualne trendy w rozwoju środowiska pracy, poszukiwaliśmy lokalizacji o biznesowym charakterze. PIXEL, który jest jednym z najbardziej prestiżowych i charakterystycznych obiektów w Poznaniu, stanowi doskonałe miejsce do realizacji tej koncepcji. Spodziewamy się dużego zainteresowania biznesowej społeczności Poznania naszą nową lokalizacją – dodaje Jarosław Skrzyniarz.

Serdecznie zapraszamy do showroomu Kinnarps w budynku Pixel 5 w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 184, więcej na www.kinnarps.pl/showroomy/poznan/

Kinnarps_pixel_designalive (2)

PIXEL to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej, składający się z 5 obiektów o łącznej powierzchni 55.000 m2. Park biznesowy zaprojektowany przez studio JEMS Architekci. W 2013 pierwszy budynek kompleksu otrzymał nagrodę Quadro przyznawaną architektonicznym ikonom Poznania. Nowoczesna infrastruktura obiektu zapewnia komfortowe warunki pracy, a na jego terenie znajdują się ogólnodostępne zielone tarasy. Do dyspozycji najemców pozostają m.in.: restauracja, żłobek i przedszkole, punkty handlowo-usługowe, klub fitness i gabinety lekarskie.

Kinnarps_pixel_designalive (1)

KINNARPS to firma skupiona na rozwiązaniach do przestrzeni biurowej. Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej, placówek edukacyjnych i opiekuńczych oraz hoteli. System wartości spółki charakteryzuje się wysoką jakością produktów i niskim poziomem oddziaływania na środowisko – od surowców po gotowe rozwiązania dla przestrzeni pracy. Obecnie firma Kinnarps jest jednym z największych dostawców rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej. Prowadzi sprzedaż w około 40 krajach, a rok finansowy 2017/2018 firma zakończyła z rocznym obrotem na poziomie 4,214 miliarda SEK (419 milionów EUR). Założona w 1942 roku przez Jarla i Evy Andersonów. Pozostaje firmą rodzinną, którą obecnie zarządzają dzieci i wnuki założycieli.
www.kinnarps.pl

Kinnarps_pixel_designalive (3)

Kinnarps_pixel_designalive (4)

Kinnarps_pixel_designalive (6)

Kinnarps_pixel_designalive (7)

Kinnarps_pixel_designalive (8)

Kinnarps_pixel_designalive (9)

Kinnarps_pixel_designalive (10)

Kinnarps_pixel_designalive (11)

Kinnarps_pixel_designalive (12)

Kinnarps_pixel_designalive (13)

Kinnarps_pixel_designalive (14)

Kinnarps_pixel_designalive (15)

Kinnarps_pixel_designalive (16)

Kinnarps_pixel_designalive (17)

Kinnarps_pixel_designalive (18)

Kinnarps_pixel_designalive (19)

Kinnarps_pixel_designalive (20)

Kinnarps_pixel_designalive (21)

Kinnarps_pixel_designalive (22)

Kinnarps_pixel_designalive (23) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (24) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (25) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (26) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (27) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (28) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (29) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (30) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (31) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (32) Kinnarps

Kinnarps_pixel_designalive (33) Kinnarps

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio