Wiosennie nowy „Design Alive”. O odwadze i podejmowaniu ryzyka

Nowy, wiosenny numer „Design Alive” już jest! Bardzo orzeźwiający i jak zawsze pełen świetnych rozmów, niesamowitych wnętrz i najlepszego designu. Temat przewodni wydania – „Odwaga”, pojawia się we wszystkich rozmowach z naszymi bohaterami. Opowiadają nam o tym jak podjęli ryzyko i wygrali.

Gdy z początkiem roku planowaliśmy wydanie tego numeru pod hasłem „Odwaga”, nie przypuszczaliśmy, jak szybko nabierze ono jeszcze większej mocy. W obliczu wojny na Ukrainie ogromnym przywilejem wydaje się podejmowanie takich tematów jak design i architektura, tym bardziej więc postanowiliśmy trzymać się pomysłu na pokazywanie ich za pośrednictwem twórców i ich historii. Jest więc sporo o ryzykownych wyborach i niepopularnych decyzjach, jakie podjęli nasi bohaterowie w drodze do swoich sukcesów projektowych i biznesowych. Polecamy uwadze rozmowę z Rune Askevoldem, Norwegiem z misją, który od dziesięciu lat tworzy w Polsce autorską sieć butikowych hoteli Puro. Co najbardziej lubi w swojej pracy, dlaczego nie wybrał stereotypowych ścieżek hotelowego biznesu, i co planuje w najbliższym czasie? Z Justyną Kosmalą i Anią Łoskiewicz zachwycamy się kolorowym stylem Memphis, w którym urządziły dom na warszawskim Wyględowie. Zaglądamy też na krakowski Kazimierz do nowego hotelu Warszauer. Jego właścicielka, Marta Gajewska, postawiła na najwyższą jakość, inwestując w najmniejsze detale, dobrze dobraną sztukę i design. Czy to się opłaciło, czy warto było ryzykować?

Magazyn kosztuje 15 zł. Dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu

Do tego, aby nie bać się być sobą i zawsze robić wszystko po swojemu, przekonuje nas Piotr Kalinowski, założyciel dynamicznie rozwijającej się pracowni architektonicznej MIXD. Malarz na topie, Karol Palczak, z rozbrajającą szczerością zdradza kulisy swojej pracy artystycznej. Z kolei z projektantem Marcinem Rusakiem, który robi karierę w Londynie, zastanawiamy się, jak to się stało, że jego studio rozwija się i rozkwita, mimo że zajmuje się głównie koncepcją… rozkładu. W środku też wywiad z fotografem Jackiem Kołodziejskim i kolejny felieton architekta Przemo Łukasika z cyklu „Bagaż podręczny”.  Ponadto zapraszamy w nonszalancko luksusową podróż do hotelu Mandarin Oriental nad słonecznym brzegiem jeziora Como; oglądamy zaprojektowaną z rozmachem przez Chada Oppenheima rezydencję w Miami; a w słynnej mediolańskiej modernistycznej Villi Necchi Campiglio podziwiamy nową kolekcję jednej z najstarszych firm meblarskich we Włoszech.

Wspaniałej lektury!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: