Ponadczasowość w świadomym wydaniu

Na przekór postpandemicznej tendencji wysyłania pracowników na home office, Papaya Films, największy dom produkcyjny w Polsce, postanowił powiększyć siedzibę na warszawskim Powiślu o nowe piętro i zachęcać pracowników do powrotu do biura.

Za projekt nowej części wieloletniej siedziby studia odpowiada pracownia Moszczyńska Puchalska. Wybór był tu od samego początku oczywisty – architektki są również autorkami aranżacji wnętrz pozostałych trzech pięter firmy.

– W Papaya Films jesteśmy przekonani, że aby efektywnie i szybko się komunikować, działać kreatywnie i zapewniać poczucie bezpieczeństwa naszym klientom, potrzebujemy optymalnej przestrzeni. Dlatego powiększamy nasze biuro i inwestujemy w inteligentne rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby tych, którzy z nami pracują. Obecnie nasze biuro liczy ponad tysiąc metrów kwadratowych – mówi Kacper Sawicki, szef Papaya Films.

Magazyn Design Alive

NR 45 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Założenia były proste: nowe biuro Papaya Films miało być przede wszystkim funkcjonalne, zarówno pod kątem użytych materiałów jak i technologii, ale także przyjazne pracownikom. Wybór padł na minimalistyczny design, pozbawiony zbędnych „rozpraszaczy”. Jedynym wyjątkiem jest tu ozdobny, falujący kształt drewnianych paneli ściennych, który doskonale komponuje się z geometrycznymi formami mebli.

Dobór materiałów, faktur i kolorów miał na celu osiągnięcie atmosfery „Zen”, dlatego królują tu szarości, biele i beże, oraz ciepłe drewno. Różnorodność odnajdujemy również w zestawieniu rozmaitych faktur – gładki oraz chropowaty tynk, ciepło drewna zestawione z chłodem stali, twardość terazzo w opozycji do miękkiego filcu na ścianie.

Projektantki, Ewelina Moszczyńska oraz Marta Puchalska-Kraciuk, zadbały również, aby projekt nowej przestrzeni biurowej był zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju. W przestrzeni wykorzystano meble polskich projektantów oraz najlepszych, świadomych środowiskowo marek. Na ścianach zawisły natomiast obrazy nowojorskiej artystki o polskich korzeniach Ewy Budki.

Nowo otwarta strefa łączy zaciszne miejsca do pracy i komfortowe pokoje do spotkań, jednak prawdziwą gwiazdą całego piętra jest inteligentna sala konferencyjna z mobilną ścianą akustyczną umożliwiającą podział przestrzeni na dwie części, funkcjonujące całkowicie niezależnie od siebie i wyposażone w inteligentne multimedia.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ze stolicą u stóp

Ze stolicą u stóp

Warszawa | 21 września 2023

Look Up, czyli najnowsze miejsce ewentowe na dachu stolicy projektu MIXD

Kreatywna Szpitalna

Kreatywna Szpitalna

Warszawa | 25 lipca 2023

Dot Architekci zaprojektowali siedzibę znanej agencji w stolicy