Jest zimowy magazyn „DA”, a w nim moc tworzenia!

Warszawa |

18 grudnia 2023 | Architektura | Design | Ludzie | Magazyn | Miejsca | Moda | Rzeczy | Sztuka | Wnętrza |

Przeszło rok temu wydaliśmy numer zatytułowany „One”, który w całości poświęciliśmy kobietom. Tym razem prezentujemy męskie oblicze branży kreatywnej. Ale oczywiście nie tylko! Drugim ważnym tematem tego wydania jest design kolekcjonerski.

W numerze zatytułowanym „Oni” przyglądamy się męskiej scenie współczesnego projektowania. Stworzyliśmy poczet polskich projektantów – od dojrzałych twórców po obiecujących młodych pasjonatów i zupełnych debiutantów.

Realizują się zarówno w rzemiośle, jak i nowoczesnych technologiach, pracują w pojedynkę lub w większych teamach, projektują dla dużych fabryk albo tworzą własnymi rękoma autorskie kolekcje. Wszyscy mają moc tworzenia głębokiego połączenia z odbiorcą, a ich obiekty – potencjał dłuższej obecności w naszym codziennym życiu.

Ten numer ma też inny ważny aspekt – design kolekcjonerski, który przesuwa projektowanie w stronę nieoczywistych i nieszczelnych definicji. Nasi bohaterowie, coraz odważniej zawłaszczają obszar dotychczas zarezerwowany dla sztuki – reprezentują ich galerie, biorą udział w wystawach i sprzedają swoje prace w limitowanych edycjach, a czasem pojedynczych egzemplarzach.

Magazyn „Design Alive” dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie: z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu!

46. numer „Design Alive”. Co w środku?

Rozmawiamy z Janem Garncarkiem, którego mosiężne artefakty świetnie odnajdują się w  międzynarodowym świecie collectible design, a także z Arkadiuszem Szwedem, który twierdzi, że jest piratem procesów ceramicznych. Rajstopy, balony, prezerwatywy, kulki – to akcesoria, których używa w swojej pracy. 

Z kolei Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski z UAU Project opowiadają o swojej praktyce digital craftmanship – cyfrowego rzemiosła, w którym drukarka 3D jest narzędziem pracy projektanta podobnie jak dłuto w ręku rzemieślnika.

Przyglądamy się także debiutowi na rynku designu kolekcjonerskiego – projektant Mati Sipiora wierzy, że odważne, oryginalne formy tworzą napięcie i więź między obserwatorem a obiektem oraz przedstawiamy sylwetkę jednego z najsłynniejszych polskich projektantów mody Tomasza Ossolińskiego, który w tym roku świętował 30-lecie pracy.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Do świata monochromatycznych przestrzeni i wykonanych japońskim tuszem abstrakcji zaprasza artysta wizualny Mat Kubaj, a Radek Berent i Łukasz Marcinkowski, twórcy kwiaciarni Kwiaty & Miut z Poznania, wyznają, że uwiodły ich kwiaty, wręcz stali się ich zakładnikami!

Ponadto w numerze architektka Katarzyna Baumiller pokazuje mieszkanie, w którym zrealizowała swoje marzenia i zawierzyła wewnętrznemu głosowi, a Oskar Firek projekt AM House, w którym udało się zachować balans między elegancją a żywą energią, wprowadzoną za pomocą polskiej, młodej sztuki. Dobrej lektury!

Magazyn „Design Alive” dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie: z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: