Jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem

W tym projekcie znajdziecie tylko polski design! Przedstawiamy projekt #wspierampolskidesign, poświęcony branży wnętrzarskiej, zrzeszający zarówno najlepszych polskich projektantów czy producentów mebli jak i mniejsze polskie manufaktury oraz firmy rodzinne.

Pomysł na cykl sesji zdjęciowych tylko z polskimi produktami narodził się w głowach Kamili Jakubowskiej-Szmyd (MilaLook), Yassena Hristova oraz Filipiny Hanus tuż pod koniec lockdownu, jako odpowiedź na sytuację związaną z pandemią. W zaledwie kilka dni powstała aranżacja mieszkania, w tym salonu, jadalni, sypialni, łazienki oraz kuchni, od początku do końca urządzona na potrzeby projektu. W aranżacji znajdziemy więc zarówno meble użytkowe jak i elementy dekoracyjne czy polską sztukę.

– Polskie marki niejednokrotnie nie odbiegają ani jakością, ani wzornictwem od międzynarodowych producentów, dlatego zasługują na rozgłos oraz dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Szczególnie teraz. Nawet jeśli sytuacja związana z pandemią zostanie ustabilizowana, jej skutki mogą być odczuwalne przez długi czas – mówią autorzy projektu. Dlatego też projekt zakłada cykl sesji zdjęciowych, dzięki którym konsumenci będą mogli zaznajomić się z projektami rodzimych twórców i wykorzystać je w swoich wnętrzach, wspierając przy tym polski design i polską gospodarkę.

W mieszkaniu, zaprezentowanym w pierwszej sesji, do rozgoszczenia się zaprasza widoczny już od holu fotel Wadi zaprojektowany przez Tomka Rygalika dla Nobonobo (w towarzystwie kwietnika Hula od Bujnie). Na fotelu znalazły się również aksamitne poduszki dekoracyjne z haftem zaprojektowanym przez artystkę Ainę dla marki Maja Laptos Studio (kolekcja Art). W salonie przyciąga wzrok fotel Saffron od młodej marki The Good Living & Co. Kolorytu dodaje niezwykły regał zaprojektowany przez Beza Projekt, a wykonany przez Sikorski Supreme Furniture dla marki Splot jak również wazon Irena z kolekcji Formy Malwiny Konopackiej. W całym mieszkaniu dostrzec można jeszcze cztery projekty ilutratorki. Nie sposób nie zwrócić uwagi na lampy oraz lustro od Pani Jurek z kolekcji TRN będącej hołdem dla malarstwa Jana Tarasina.

Domową atmosferę tworzą dzieła sztuki z Galerii Art In Architecture założonej przez Agnieszkę Leszczyńską-Mieczkowską oraz bujna zieleń skomponowana przez markę Plants For Humans, która nie tylko oferuje rośliny, ale również wsparcie w dziedzinie hodowli i aranżacji roślin we wnętrzach.

Serce domu, czyli kuchnia to esencja funkcjonalności bynajmniej nie oznaczająca nudy. W roli głównej występuje tu jedna z najmodniejszych, ale wciąż ponadczasowych baterii zlewozmywakowych marki Omnires w towarzystwie porcelany ze sklepu Porcelanowa oraz deski do krojenia marki Tre. W sypialni odnajdziemy natomiast wspaniałe tekstylia – lniana pościel marki Łyko doskonale komponuje się z eleganckim aksamitem poduszek z kolekcji Curiosities (poduszka z haftem oka), Individuals oraz Limited Edition (poduszka z haftem klucza) od Maja Laptos Studio.

Więcej na instagramowym profilu projektu: @wspierampolskidesign

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W jabłkowym matrixie

W jabłkowym matrixie

Grójec | 15 stycznia 2024

Magda Jurek opowiada o miłości do koloru i swojej nowej manufakturze