Hybryda do zadań specjalnych

Właściciel marzył o wielofunkcyjnej przestrzeni, która zostanie dostosowana do jego aktywnego trybu życia. Dlatego projekt MHM (Mieszkanie Hybrydowe Mariusza), wykonany w Gliwicach przez studio Fikus, to czysty funkcjonalizm wzmocniony żywymi kolorami.

– Mariusz, bardzo aktywny człowiek, zwrócił się do nas z potrzebą zaadaptowania nowego deweloperskiego mieszkania na przestrzeń, która spełni kilka funkcji: będzie miejscem pracy zdalnej, spotkań, projekcji filmów oraz aktywności fizycznej, a także mieszkaniem gościnnym – mówi autor projektu Michał Fikus.

Mieszkanie jest utrzymane w jasnych barwach, które miejscami przełamują malinowe akcenty. Ten żywy kolor objął w całości zabudowę łączącą szafę wejściową, ścianę z drzwiami do łazienki oraz zabudowę wysoką w części kuchennej.
 
Konkretne wytyczne dotyczące 55-metrowej przestrzeni, takie jak możliwość pracy zdalnej, spotkania w dużym gronie znajomych oraz aktywność fizyczna, przyczyniły się do przearanżowania tradycyjnego salonu na rzecz wygodnej jadalni i kuchni z dużym stołem.
 
Minimalistyczna jadalnia została połączona z małym pokoikiem z rozkładaną sofą, który w zależności od potrzeby można wygodnie zasłonić kotarą i opuścić z sufitu ekran do projekcji filmów. Falisty motyw tworzony przez zasłony został powtórzony nad blatem kuchennym przy użyciu specjalnych płyt.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Pojawiają się też akcenty ze szkła laminowanego folią Vanceva, które zostały umieszczone w ścianie i drzwiach do pokoju sportowego, znajdującego się na przedłużeniu holu wejściowego. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliło wprowadzić światło w ciepłej barwie do strefy wejściowej.

Miejsce pracy zdalnej to niewielki gabinet, w którym wykorzystano grafitowe panele z pianki przygotowane pod konkretny wymiar, które poprawiają akustykę pomieszczenia.

Energetyczne kolory wkradają się również do minimalistycznej łazienki, w której dominuje biel przełamana kamienną płytą pod prysznicem.

Studio Fikus zostało założone w 2007 roku i kontynuuje dorobek pracowni założonej przez Mariana Fikusa i Elżbietę Kosińską Fikus, którzy przez ponad 40 lat swojej działalności, w latach 1980-2020, zrealizowali setki projektów. Pracownię prowadzi dziś Michał Fikus, absolwent wydziału architektury i urbanistyki na Politechnice Poznańskiej oraz Szkoły Wyższej Planowania i Urbanistyki w Tilburgu wraz z kameralnym zespołem doświadczonych inżynierów, artystów i projektantów, którzy zajmują się architekturą, architekturą wnętrz, designem i grafiką 3D.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Na zabytkowym poddaszu

Na zabytkowym poddaszu

Gliwice | 26 kwietnia 2023

Mieszkanie w zabytkowej kamienicy projektu Dyrda Fikus Architekci z nagrodą!