Hotel Rezydent. Chwila wytchnienia nad Bałtykiem

Zanurzony w tętniącym życiu miasta Hotel Rezydent Sopot to miejsce, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej. Bogato zdobiona secesyjna bryła mieści w swych wnętrzach przestrzeń pełną nieoczywistej elegancji. Wszystko to zasługa warszawskiej pracowni Tremend, która odświeżyła obiekt, sprawiając, że zabytkowy budynek spełnia wszystkie wymagania jakie stawiają współczesne standardy, pozostając w bliskiej relacji z tożsamością miasta.

 – Nowy design nawiązuje do storytellingu hotelu, którego głównym akcentem jest piaszczysta bałtycka plaża – podsumowuje prezes zarządu Tremend, Magdalena Federowicz-Boule. – Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o tej opowieści. Dla przykładu: wykładzina w korytarzach – to przekształcony wzór z fotografii słynnego molo w Sopocie. Zagłówki w pokojach układem materiału mają przypominać rozwiany wiatrem piasek nad Bałtykiem; lampy w lobby, przypominające bursztyny, przywodzą na myśl morskie skarby wyrzucane na brzeg.

Hotel Rezydent Sopot

Hotelowi goście mają do dyspozycji 63 pokoje, w standardzie Classic, Deluxe oraz wyjątkowy Apartament Bałtycki. Wszystko to natomiast w odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru od najsłynniejszego w Polsce mola.

Zarówno wnętrza apartamentów, jak i części wspólne hotelu utrzymane są w kameralnym stylu, który balansuje pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Klasyczną biel projektanci zestawili z modną, przygaszoną tonacją greenery i kilkoma odcieniami beżu. Liczne kolumny i sztukaterie jak również drewniana stolarka i elegancka posadzka lastriko firmy Haupmann są natomiast wdzięcznym tłem dla licznych artefaktów sztuki współczesnej. Dywany i wykładziny dostarczone przez Brintons Carpets Limited oraz EGE Carpets zapewniają gościom miły komfort w każdym zakamarku hotelu.

Hotel Rezydent Sopot

Na umeblowanie składa się przekrój oferty marek takich jak Ton, Gubi, Mambo Unlimited oraz &Tradition. Ważną rolę w aranżacji hotelowych wnętrz odegrały również tapety pochodzące z kolekcji firm Newmor, One wall design oraz Vescom. Subtelna kolorystyka, w zestawieniu ze szklanymi dekoracjami autorstwa Barańska Design koi zmysły i sprawia, że łatwo wczuć się w niespieszny klimat towarzyszący pobytowi nad Bałtykiem.

Do dyspozycji gości pozostaje także restauracja Grino oraz strefa Luxe Day SPA. W hotelu znajduje się również kameralne centrum konferencyjne z dwoma salami – każda o metrażu ok. 50 mkw.

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Design mam w krwiobiegu

Design mam w krwiobiegu

Sopot | 29 grudnia 2023

O biznesie i pasjach rozmawiamy z Izabelę Gajewską, właścicielką Iconic Design